ADNSU “SABAH” qrupu tələbələri Aşqarlar Kimyası İnstitutuna ekskursiya ediblər
Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti (ADNSU) II kurs “SABAH” qrupu tələbələri Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik Əli Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutuna ekskursiya ediblər.
İlk öncə tələbələr İnstitutun “Heydər Əliyev Guşəsi” qarşısında Ümummilli lider Heydər Əliyevin xatirəsini bir dəqiqəlik sükutla yad ediblər və xatirə şəkli çəkdiriblər.
İnstitut Azad Həmkarlar Təşkilatının sədri k.ü.f.d., dosent Elxan İsakov Aşqarlar Kimyası İnstitutunun yaranma tarixindən, elmi fəaliyyət istiqamətləri, institutda aparılan fundamental tədqiqatlardan, əldə olunan nailiyyətlərdən, İnstitutda çalışmış və dünyasını dəyişən Azərbaycanın görkəmli kimyaçı alimləri  – akademik Əli Quliyev və akademik İzzət Orucova haqqında məlumat verib.
Sonra tələbələr “Üzvi birləşmələrin və kompozisiyaların analizi və fiziki-kimyəvi tədqiqi”, “Sürtkü kompozisiyaları”, “Mühafizəedici üzvi birləşmələr”, “Müxtəlif funksiyalı polimer birləşmələr” və digər laboratoriyalara baş çəkərək orada aparılan elmi tədqiqatlarla, müasir fiziki-kimyəvi cihazların iş prinsipləri ilə yaxından tanış olublar, bəzi təcrübələri yaxından izləyiblər.

Студенты группы «САБАХ» АГУНП совершили экскурсию в Институт химии присадок
Студенты 2 курса группы «SABAH» Азербайджанского Государственного Университета Нефти и Промышленности (АГУНП)  совершили экскурсию в Институт химии присадок имени академика Али Кулиева Министерства Науки и Образования Азербайджанской Республики.
Вначале  перед «Уголком Гейдара Алиева» института студенты минутой молчания почтили память общенационального лидера Гейдара Алиева и сделали памятное фото.
Председатель Организации свободных профсоюзов института, д.ф.п.х., доцент Эльхан Исаков рассказал об истории Института химии присадок, направлениях научной деятельности, фундаментальных исследованиях, проводимых в институте, достижениях выдающихся ученых-химиков Азербайджана — академика Али Кулиева и академика Иззат Оруджевой, работавших в институте.
Затем студенты посетили лаборатории «Анализ и физико-химическое исследование органических соединений и композиций», «Смазочные композиции», «Защитные органические соединения», «Полимерные соединения с различными функциями» и другие лаборатории, где проводились научные исследования, близко ознакомились с принципами работы на современных физико-химических приборах и внимательно наблюдали за некоторыми опытами.