AMEA Aşqarlar Kimyası İnstitutu YAP Ərazi partiya təşkilatının hesabat konfransı keçirilib
17 noyabr 2021-ci il tarixində  Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) Yasamal rayon təşkilatının  akademik Ə.Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutun Ərazi partiya təşkilatının hesabat konfransı keçirilmişdir. İclasda İnstitutun baş direktoru akademik Vaqif Fərzəliyev, YAP-nın Yasamal rayon təşkilatinin sədri Bəxtiyar Nəbiyev, YAP Aşqarlar Kimyası İnstitutun Ərazi partiya təşkilatının sədri Vəli Kazımov, YAP üzvləri və fəalları iştirak etmişlər.
İlk öncə Ümummilli Liderimiz Heydər Əliyevin və torpaqlarımızın azadlığı uğrunda canlarını qurban vermiş şəhidlərimizin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Giriş nitqi ilə çıxış edən İnstitutun baş direktoru akademik Vaqif Fərzəliyev əsası ümummilli lider Heydər Əliyev tərəfindən qoyulan və prezident cənab İlham Əliyev tərəfindən inkişaf etdirilən YAP-nın yaranmasından indiyə qədər keçdiyi yol, əldə olunan böyük nailiyyətlər haqqında məlumat verərək, həqiqətən dünənin, bu günün və sabahın partiyası olduğunu sübut etdiyini bildirib. O, təmsil olunduğu partiyanın daim yeniləşən partiya kimi Azərbaycanın min bir əziyyətlə qazanılan müstəqilliyinin qorunub saxlanılması, ərazi bütövlüyünün bərpa olunmasının əsas hədəf olduğunu və buna tam nail olunduğunu diqqətə çatdırıb.
YAP Yasamal rayon təşkilatının sədri Bəxtiyar Nəbiyev bildirib ki, Ulu Öndər Heydər Əliyevin qurucusu olduğu YAP ötən dövrdə ümumxalq birliyinin formalaşmasında bir siyasi qüvvə rolunu oynayıb. O qeyd etdi ki, 21 noyabrda hakim partiyanın yaranmasının 29-cu ildönümü tamam olacaq: “Bu dəfəki ildönümünü qalib ölkənin hakim partiyası kimi qeyd edəcəyik və bunun xüsusi əhəmiyyəti vardır”.
Təşkilat sədrinin sözlərinə görə, müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə ordumuz 30 il işğal altında olan torpaqları azad etdikdən sonra yeni reallıqlar yaranıb və YAP da bu reallıqlardan çıxış edərək, yeni strateji hədəflər müəyyənləşdirərək, həyata keçirir.
B.Nəbiyev yeni mərhələdə partiya üzvlərinin daha fəal olmasını ölkəmizin parlaq gələcəyi naminə daha çox işlər görməyin zəruriliyini bildirdi.
Sonra AKİ-nin Ərazi partiya təşkilatının sədri k.ü.f.d., dosent Vəli Kazımov rəhbərlik etdiyi təşkilatın ötən dövr ərzində yerinə yetirdiyi ictimai fəaliyyət haqqında hesabat məruzəsi ilə çıxış etdi.
Hesabat  dinlənildikdən sonra məruzə ətrafında çıxışlar və fikir mübadiləsi oldu. Müzakirələrdən sonra hesabatın yekdilliklə qəbul olunması barədə qərar qəbul edildi.
Daha sonra AKİ-nin Ərazi partiya təşkilatına sədr və müavin vəzifələrinə səsvermə keçirildi. Səsvermənin nəticələrinə görə Vəli Kazımov yenidən təşkilatın sədri, Səbiyə Osmanova isə sədri müavini vəzifələrinə seçildilər.

В Институте химии присадок НАНА состоялась отчетная конференция территориальной партийной организации ПНА
580
17 ноября 2021 года состоялась отчетная конференция территориальной партийной организации Института химии присадок имени академика А.Кулиева Ясамальской районной организации партии «Новый Азербайджан» (ПНА). На встрече присутствовали генеральный директор института, академик Вагиф Фарзалиев, председатель Ясамальского районного отделения ПНА Бахтияр Набиев, председатель территориальной партийной организации Института химии присадок Вали Казимов, члены и активисты ПНА.
Прежде всего минутой молчания почтили память нашего Общенационального лидера Гейдара Алиева и наших шехидов, отдавших свои жизни за свободу наших земель.
В своем вступительном слове генеральный директор института академик Вагиф Фарзалиев рассказал о пути ПНА, созданной общенациональным лидером Гейдаром Алиевым и развиваемой Президентом Ильхамом Алиевым, а также о великих достижениях вчера. Он отметил, что пройденный партией путь и достигнутые успехи говорят о том,  что партия действительно является партией вчерашнего, сегодняшнего и завтрашнего дня. Он также подчеркнул, что главная цель его постоянно обновляющейся партии — сохранение независимости Азербайджана, завоеванной с неимоверным трудом, восстановление территориальной целостности, и это полностью достигнуто.
Бахтияр Набиев, председатель Ясамальского районного отделения партии «Ени Азербайджан», сказал, что партия «Новый Азербайджан», основанная общенациональным лидером Гейдаром Алиевым, в прошлом сыграла определенную роль в формировании общенационального объединения. Он отметил, что 21 ноября правящей партии исполнится 29-лет: «На этот раз мы будем отмечать юбилей как правящая партия страны-победителя, и это имеет особое значение».
По словам председателя организации, после освобождения 30 летней оккупации территорий под руководством победоносного о Верховного главнокомандующего Ильхама Алиева возникли новые реалии, и ПНА действует в соответствии с этими реалиями, ставя новые стратегические цели и реализуя их.
Б.Набиев подчеркнул, что партийцам необходимо быть более активными на новом этапе и делать больше для светлого будущего нашей страны.
Затем председатель территориальной партийной организации ИХП, д.ф.п.х., доцент Вели Кязимов выступил с отчетом об общественной деятельности, реализованной организацией за истекший период.
После заслушивания отчета последовали выступления и обмен мнениями по отчету. По итогам обсуждения было принято решение единогласно принять отчет.
Затем было проведено голосование за должности председателя и заместителя председателя территориальной партийной организации ИХП. По результатам голосования председателем организации был переизбран Вели Кязимов, заместителем председателя — Сабия Османова.