AMEA Aşqarlar Kimyası İnstitutu YAP Ərazi partiya təşkilatının hesabat konfransı keçirilib
17 noyabr 2021-ci il tarixində  Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) Yasamal rayon təşkilatının  akademik Ə.Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutun Ərazi partiya təşkilatının hesabat konfransı keçirilmişdir. İclasda İnstitutun baş direktoru akademik Vaqif Fərzəliyev, YAP-nın Yasamal rayon təşkilatinin sədri Bəxtiyar Nəbiyev, YAP Aşqarlar Kimyası İnstitutun Ərazi partiya təşkilatının sədri Vəli Kazımov, YAP üzvləri və fəalları iştirak etmişlər.
İlk öncə Ümummilli Liderimiz Heydər Əliyevin və torpaqlarımızın azadlığı uğrunda canlarını qurban vermiş şəhidlərimizin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Giriş nitqi ilə çıxış edən İnstitutun baş direktoru akademik Vaqif Fərzəliyev əsası ümummilli lider Heydər Əliyev tərəfindən qoyulan və prezident cənab İlham Əliyev tərəfindən inkişaf etdirilən YAP-nın yaranmasından indiyə qədər keçdiyi yol, əldə olunan böyük nailiyyətlər haqqında məlumat verərək, həqiqətən dünənin, bu günün və sabahın partiyası olduğunu sübut etdiyini bildirib. O, təmsil olunduğu partiyanın daim yeniləşən partiya kimi Azərbaycanın min bir əziyyətlə qazanılan müstəqilliyinin qorunub saxlanılması, ərazi bütövlüyünün bərpa olunmasının əsas hədəf olduğunu və buna tam nail olunduğunu diqqətə çatdırıb.
YAP Yasamal rayon təşkilatının sədri Bəxtiyar Nəbiyev bildirib ki, Ulu Öndər Heydər Əliyevin qurucusu olduğu YAP ötən dövrdə ümumxalq birliyinin formalaşmasında bir siyasi qüvvə rolunu oynayıb. O qeyd etdi ki, 21 noyabrda hakim partiyanın yaranmasının 29-cu ildönümü tamam olacaq: “Bu dəfəki ildönümünü qalib ölkənin hakim partiyası kimi qeyd edəcəyik və bunun xüsusi əhəmiyyəti vardır”.
Təşkilat sədrinin sözlərinə görə, müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə ordumuz 30 il işğal altında olan torpaqları azad etdikdən sonra yeni reallıqlar yaranıb və YAP da bu reallıqlardan çıxış edərək, yeni strateji hədəflər müəyyənləşdirərək, həyata keçirir.
B.Nəbiyev yeni mərhələdə partiya üzvlərinin daha fəal olmasını ölkəmizin parlaq gələcəyi naminə daha çox işlər görməyin zəruriliyini bildirdi.
Sonra AKİ-nin Ərazi partiya təşkilatının sədri k.ü.f.d., dosent Vəli Kazımov rəhbərlik etdiyi təşkilatın ötən dövr ərzində yerinə yetirdiyi ictimai fəaliyyət haqqında hesabat məruzəsi ilə çıxış etdi.
Hesabat  dinlənildikdən sonra məruzə ətrafında çıxışlar və fikir mübadiləsi oldu. Müzakirələrdən sonra hesabatın yekdilliklə qəbul olunması barədə qərar qəbul edildi.
Daha sonra AKİ-nin Ərazi partiya təşkilatına sədr və müavin vəzifələrinə səsvermə keçirildi. Səsvermənin nəticələrinə görə Vəli Kazımov yenidən təşkilatın sədri, Səbiyə Osmanova isə sədri müavini vəzifələrinə seçildilər.

The Institute of Chemistry of Additives of ANAS held a report conference of the NAP Territorial Party Organization
622
On November 17, 2021, a reporting conference of the territorial party organization of Academician A.Guliyev Institute of Chemistry of Additives of the Yasamal district  branch of the New Azerbaijan Party (NAP) was held.The meeting was attended by the director  general of the institute, academician Vagif Farzaliev, chairman of the Yasamal district branch of the NAP Bakhtiyar Nabiev, chairman of the territorial party organization of the Institute of Chemistry of Additives Vali Kazimov, members and activists of the NAP.
First of all, participants honored the memory of the National Leader Heydar Aliyev and martyrs, who gave their lives for the freedom of the lands, with a minute of silence.
In his opening remarks, the Director General of the Institute, Academician Vagif Farzaliyev, spoke about the NAP created by the national leader Heydar Aliyev and developed by President Ilham Aliyev, as well as about the great achievements. He noted that the path got by the party and the successes achieved indicate that the party really is the party of yesterday, today and tomorrow. He also stressed that the main goal of his constantly renewing party is the preservation of the independence of Azerbaijan, won with incredible labor, the restoration of territorial integrity, and this has been fully achieved.
Bakhtiyar Nabiyev, chairman of the Yasamal district branch of the New Azerbaijan Party, said that the New Azerbaijan Party, founded by national leader Heydar Aliyev, has played a role in the past in shaping the nationwide consolidation. He noted that on November 21 the ruling party will celebrate its 29th anniversary: ​​”This time we will celebrate the anniversary as the ruling party of the winning country, and this is of particular importance.”
According to the chairman of the organization, after the liberation of the 30-year occupation of the territories under the leadership of the victorious Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev, new realities have emerged, and the NAP is acting in accordance with these realities, setting new strategic goals and realizing them.
B.Nabiev stressed that the party members need to be more active at the new stage and do more for the bright future of our country.
Then the chairman of the territorial party organization of the ICA, PhD in Chemistry, Associate Professor Veli Kazimov made a report on the social activities carried out by the organization over the past period.
After hearing the report, speeches and exchange of views on the report followed. Following the discussion, it was decided to unanimously adopt the report. Then a vote was taken for the positions of chairman and deputy chairman of the territorial party organization of the ICA.
According to the results of the vote, Veli Kazimov was re-elected as the chairman of the organization, and Sabia Osmanova as deputy chairman.