17 dekabr 2021-ci il tarixində Aşqarlar Kimyası İnstitutunda 2314.01 “Neft kimyası” ixtisas fənnindən fəlsəfə doktorluğu hazırlığı üzrə imtahan keçirilib.
AMEA-nın prezidentinin “Qış imtahan sessiyasının keçirilməsi haqqında” 1 dekabr 2021-ci il tarixli 555 saylı sərəncamına əsasən institutun baş direktoru, akademik Vaqif Fərzəliyevin müvafiq əmri ilə doktorluq imtahanının keçirilməsi məqsədilə imtahan komissiyası yaradılıb. İmtahanda komissiya üzvləri və AMEA RH Təhsil Şöbəsinin doktorantura sektorunun aparıcı mütəxəssisi Leyla Hacıyeva da iştirak edib.
İnstitutun sabiq doktorantı Zübeyda İsrafilova və dissertant Lalə Zeynalova bilet üsulu ilə imtahan veriblər. Nəticələr imtahan bitdikdən sonra komissiya tərəfindən elan olunub. İmtahan pandemiya şəraitinin tələblərinə riayət etməklə baş tutub.

Проведен экзамен по подготовке доктора философии состоялся в Институте химии присадок им.академика А.Кулиева НАНА
578
17 декабря 2021 года в Институте химии присадок состоялся экзамен по подготовке доктора философии по специальности 2314.01 «Нефтехимия». Согласно приказу Президента НАНА «О проведении зимней экзаменационной сессии» №555 от 1 декабря 2021 года, соответствующим приказом генерального директора института, академика Вагифа Фарзалиева была создана экзаменационная комиссия для проведения экзамена по подготовке доктора философии.
В экзамене также приняли участие члены комиссии и ведущий специалист докторского сектора Управления образования НАНА Лейла Гаджиева. Бывший докторант института Зубейда Исрафилова и диссертант Лала Зейналова сдали экзамен по билетам. Результаты были оглашены комиссией после экзамена.