17 dekabr 2021-ci il tarixində Aşqarlar Kimyası İnstitutunda 2314.01 “Neft kimyası” ixtisas fənnindən fəlsəfə doktorluğu hazırlığı üzrə imtahan keçirilib.
AMEA-nın prezidentinin “Qış imtahan sessiyasının keçirilməsi haqqında” 1 dekabr 2021-ci il tarixli 555 saylı sərəncamına əsasən institutun baş direktoru, akademik Vaqif Fərzəliyevin müvafiq əmri ilə doktorluq imtahanının keçirilməsi məqsədilə imtahan komissiyası yaradılıb. İmtahanda komissiya üzvləri və AMEA RH Təhsil Şöbəsinin doktorantura sektorunun aparıcı mütəxəssisi Leyla Hacıyeva da iştirak edib.
İnstitutun sabiq doktorantı Zübeyda İsrafilova və dissertant Lalə Zeynalova bilet üsulu ilə imtahan veriblər. Nəticələr imtahan bitdikdən sonra komissiya tərəfindən elan olunub. İmtahan pandemiya şəraitinin tələblərinə riayət etməklə baş tutub.

An exam for the PhD preparation has been held at academician A/Guliyev Institute of Chemistry of Additives of ANAS
570
On December 17, 2021, an exam was held at the Institute of Chemistry of Additives for the preparation of a Doctor of Philosophy in the specialty 2314.01 “Petrochemistry”. According to the order of the President of ANAS “On holding the winter examination session” No.555 dated December 1, 2021, the examination committee was established to conduct the  exam for the preparation of  Ph.D.
The members of the commission and the leading specialist of the doctoral sector of the Department of Education of ANAS Leyla Hajiyeva also took part in the exam. Former doctoral student of the institute Zubeyda Israfilova and dissertator Lala Zeynalova passed the ticket exam. The results were announced by the commission after the exam.