AMEA-nın magistraturasını bitirən tələbələrin “Məzun günü” keçirilib
İyulun 7-də AMEA Rəyasət Heyətinin binasında 2022/2023-cü tədris ilində AMEA-nın magistraturasını bitirən tələbələrin “Məzun günü” keçirilib.
Tədbirdə AMEA-nın prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli, AMEA Rəyasət Heyətinin üzvləri, Milli Məclisin Gənclər və idman komitəsinin sədr müavini Şahin İsmayılov, AMEA-nın tabeliyində olan və əhatə etdiyi bir sıra müəssisələrin baş və icraçı direktorları, elmi katibləri, Təhsil şöbələrinin müdirləri, gənc alim və mütəxəssisləri, məzunlar iştirak ediblər.
Tədbirdə akademik Ə.Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunun baş direktoru akademik Vaqif Fərzəliyev gənclərə öz tövsiyələrini çatdırıb, gələcək həyatlarında uğurlar arzulayıb.
Bu il akademik Ə.Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunun magistrantı Hümbətzadə Aysel Namiq qızı magistratura təhsilinin başa vurub.

Проведен «День выпускников» для студентов, окончивших магистратуру НАНА
7 июля в здании Президиума НАНА состоялся «День выпускника» для студентов, окончивших НАНА в 2022/2023 учебном году.
На мероприятии приняли участие Президент НАНА, академик Иса Габиббейли, члены Президиума НАНА, заместитель председателя Комитета по делам молодежи и спорта Национального Собрания Шахин Исмаилов, руководители и исполнительные директора ряда предприятий, подведомственных и подведомственных НАНА, ученые секретари, руководители отделов образования, молодые ученые и специалисты, выпускники.
В своем выступлении генеральный директор Института химии присадок имени академика А.Кулиева академик Вагиф Фарзалиев передал молодым людям свои советы и пожелал им успехов в дальнейшей жизни.
В этом году завершила обучение в аспирантуре Гумбатзаде Айсель Намиг кызы, аспирантка Института химии присадок имени академика А.Кулиева.