AMEA-nın magistraturasını bitirən tələbələrin “Məzun günü” keçirilib
İyulun 7-də AMEA Rəyasət Heyətinin binasında 2022/2023-cü tədris ilində AMEA-nın magistraturasını bitirən tələbələrin “Məzun günü” keçirilib.
Tədbirdə AMEA-nın prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli, AMEA Rəyasət Heyətinin üzvləri, Milli Məclisin Gənclər və idman komitəsinin sədr müavini Şahin İsmayılov, AMEA-nın tabeliyində olan və əhatə etdiyi bir sıra müəssisələrin baş və icraçı direktorları, elmi katibləri, Təhsil şöbələrinin müdirləri, gənc alim və mütəxəssisləri, məzunlar iştirak ediblər.
Tədbirdə akademik Ə.Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunun baş direktoru akademik Vaqif Fərzəliyev gənclərə öz tövsiyələrini çatdırıb, gələcək həyatlarında uğurlar arzulayıb.
Bu il akademik Ə.Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunun magistrantı Hümbətzadə Aysel Namiq qızı magistratura təhsilinin başa vurub.

“Graduation day” was held for students who graduated from MA course of ANAS
On July 7, the “Graduation Day” of students who graduated from ANAS in the 2022/2023 academic year was held in the building of ANAS Presidium. The President of ANAS, Academician Isa Habibbeyli, members of the Presidium of ANAS, Deputy Chairman of the Youth and Sports Committee of the National Assembly Shahin Ismayilov, CEOs and Executive Directors of a number of enterprises subordinated to and covered by ANAS, scientific secretaries, heads of Education Departments, young scientists and specialists, graduates participated.
At the event, academician Vagif Farzaliyev, director general of academician A.Guliyev Institute of Chemistry of Additives, gave his recommendations to the young people and wished them success in their future lives.
This year, Humbatzadeh Aysel Namig, a graduate student of the Institute of Chemistry of Additives completed her graduate studies.