AR Elm və Təhsil Nazirliyi akademik Ə.Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutu Elmi Şurasının 02 iyul 2024-cü il tarixlində növbəti iclası keçirilib.
AR Elm və Təhsil Nazirliyi akademik Ə.Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunda vakant olan laboratoriya müdiri vəzifəsinin tutulması üçün müsabiqə (Müsabiqə elanı İnstitutunun rəsmi internet saytında 21 may  2024-cü il və “Elm” qəzetinin 24 may 2024-cü il № 18 (1415) sayında yerləşdirilmişdir) ilə əlaqədar yaradılmış Müsabiqə Komissiyasının qərarına (02 iyul 2024-cü il, prot. № 7) əsasən aşağıdakı əməkdaş müsabiqəyə buraxılmışdır:
“Üzvi birləşmələrin və kompozisiyaların analizi və fiziki-kimyəvi tədqiqi” laboratoriyasındakı vakant olan laboratoriya müdiri vəzifəsi üzrə müsabiqəyə həmin laboratoriyanın böyük elmi işçişi kimya üzrə fəlsəfə doktoru Hüseynova Mənsurə Teyfur qızı;
AR Elm və Təhsil Nazirliyi akademik Ə.Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutu Elmi Şurasının 02 iyul 2024-cü il tarixli iclasında keçirilmiş müsabiqə nəticəsində “Üzvi birləşmələrin və kompozisiyaların analizi və fiziki-kimyəvi tədqiqi” laboratoriyasının böyük elmi işçişi kimya üzrə fəlsəfə doktoru Hüseynova Mənsurə Teyfur qızı həmin  laboratoriyaya müdir vəzifəsinə seçilmişdir.

Состоялось очередное заседание Ученого совета Института химии присадок
Состоялось очередное заседание Ученого совета Института химии присадок имени академика А.Кулиева Министерства науки и образования АР состоялось 2 июля 2024 года.
Согласно решению конкурсной комиссии (от 2 июля 2024 года, прот. № 7), созданной в связи с замещением вакантной должности заведующего лабораторией Института химии присадок имени академика А.Кулиева Министерства науки и образования Азербайджанской Республики (объявление о конкурсе на официальном сайте института от 21 мая 2024 года и в газете «Элм» от 24 мая 2024 года № 18 (1415)  к конкурсу был допущен следующий сотрудник:
Гусейнова Мансура Тейфур кызы, д.ф.п.х.
По итогам конкурса, проведенного на заседании Ученого совета Института химии присадок имени академика А.Кулиева Министерства науки и образования Азербайджанской Республики 2 июля 2024 года, старший научный сотрудник Лаборатории «Анализ и физико-химические исследования органических соединений и композиций» на должность заведующего этой лаборатории избрана Гусейнова Мансура Тейфур кызы, доктор философии по химии.