AR Elm və Təhsil Nazirliyi akademik Ə.Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutu Elmi Şurasının 02 iyul 2024-cü il tarixlində növbəti iclası keçirilib.
AR Elm və Təhsil Nazirliyi akademik Ə.Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunda vakant olan laboratoriya müdiri vəzifəsinin tutulması üçün müsabiqə (Müsabiqə elanı İnstitutunun rəsmi internet saytında 21 may  2024-cü il və “Elm” qəzetinin 24 may 2024-cü il № 18 (1415) sayında yerləşdirilmişdir) ilə əlaqədar yaradılmış Müsabiqə Komissiyasının qərarına (02 iyul 2024-cü il, prot. № 7) əsasən aşağıdakı əməkdaş müsabiqəyə buraxılmışdır:
“Üzvi birləşmələrin və kompozisiyaların analizi və fiziki-kimyəvi tədqiqi” laboratoriyasındakı vakant olan laboratoriya müdiri vəzifəsi üzrə müsabiqəyə həmin laboratoriyanın böyük elmi işçişi kimya üzrə fəlsəfə doktoru Hüseynova Mənsurə Teyfur qızı;
AR Elm və Təhsil Nazirliyi akademik Ə.Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutu Elmi Şurasının 02 iyul 2024-cü il tarixli iclasında keçirilmiş müsabiqə nəticəsində “Üzvi birləşmələrin və kompozisiyaların analizi və fiziki-kimyəvi tədqiqi” laboratoriyasının böyük elmi işçişi kimya üzrə fəlsəfə doktoru Hüseynova Mənsurə Teyfur qızı həmin  laboratoriyaya müdir vəzifəsinə seçilmişdir.

The next meeting of the Academic Council of the Institute of Chemistry of Additives was held
The regular meeting of the Academic Council of Academician A.Guliyev Institute of Chemistry of Additives of the Ministry of Science and Education of the Azerbaijan Republic was held on July 2, 2024.
According to the decision of the competition commission (dated July 2, 2024, prot.No.7), created in connection with the filling of the vacant position of head of the laboratory of Academician A.Guliyev Institute of Chemistry of Additives of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan (announcement of the competition on the official website of the institute dated 21 May 2024 and in the newspaper “Elm” dated May 24, 2024 No. 18 (1415) the following employee was admitted to the competition:
Huseynova Mansura Teyfur gizi, Ph.D.
Based on the results of a competition held at a meeting of the Academic Council of academician A.Guliyev Institute of Chemistry of Additives of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan on July 2, 2024, a senior researcher at the Laboratory of Analysis and Physicochemical Investigation of Organic Compounds and Compositions Huseynova Mansura Teyfur gizi, Ph.D. in chemistry was elected to the position of head of this laboratory.