Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik Əli Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunda  «Naqnotexnologiyanın inkişaf mərhələləri» mövzusunda seminar keçirilib.
Giriş nitqi ilə seminarın gündəliyi haqqında məlumat verən İnstitutun icraçı direktoru kimya elmləri doktoru, professor Əfsun Sucayev bildirib ki, gənc alim və mütəxəssislərin bu mövzülarda maarifləndirilməsi onların elmə olan marağının artırılmasında həlledici amildir.
Sonra İnstitutun “Yağlayıcı-soyuducu kompozisiyalar” laboratoriyasının  kiçik  elmi  işçisi Samir Cəfərov  mövzu üzrə geniş məruzə ilə çıxış edib. O, nanotexnologiyalar  nədir, tarixi, konseptual mənşəyi, inkişaf mərhələləri və eksperimental tədqiqatları haqqında məlumat verib.

В Институте химии присадок состоялся научный семинар
В Институте химии присадок имени академика Али Кулиева Министерства науки и образования Азербайджанской Республики состоялся семинар на тему «Этапы развития нанотехнологий».
Во вступительном слове исполнительный директор института, доктор химических наук, профессор Афсун Суджаев, предоставивший информацию о программе семинара, отметил, что обучение молодых ученых и специалистов по этим темам является решающим фактором повышения их интереса к науке.
Затем с обширным докладом по теме выступил младший научный сотрудник лаборатории «Смазочно-охлаждающие композиции» института Самир Джафаров. Он дал информацию о нанотехнологии, ее истории, концептуальном происхождении, этапах развития и экспериментальных исследованиях.