27 noyabr 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik Əli Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunda (AKİ) fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə təhsil alan dissertant və doktorantların “Neft kimyası”  ixtisası üzrə minimum imtahanı keçirilib.
İmtahan verən namizədlər institutun sabiq doktorant və disertantı – elmi işçilər  Ulduz Cəfərova və Lamiyə Kazımzadə olub. Onların “Neft kimyası” ixtisasından bilikləri yoxlanılıb.
Məlumat üçün bildiririk ki, imtahanda komissiya üzvləri: sədr müavini professor P.Ş.Məmmədova, üzvlər:t.e.d. E.K.Nağıyeva, k.ü.f.d. M.R.Səfərova, k.ü.f.d. E.İ.Həsənova iştirak ediblər.

Кандидатский минимум по специальности «Нефтехимия» проводился в Институте химии присадок
27 ноября 2025 года в Институте химии присадок им.академика Али Кулиева Министерства науки и образования Азербайджанской Республики (АКИ) состоялся экзамен кандидатский минимум  для диссертантов и докторантов, обучающихся по специальности «Нефтехимия».
В экзамене приняли участие бывшие докторант и диссертант института – научные сотрудники Улдуз Джафарова и Ламия Казимзаде. Проверялись их знания по специальности «Нефтехимия».
Для информации сообщаем, что в экзамене участвовали члены комиссии: заместитель председателя профессор П.Ш.Мамедова, члены: д-р Э.Е.Нагиева, д-р М.Р.Сафарова, д-р Е.И.Гасанова.