Aşqarlar Kimyası İnstitutunda tələbə və magistrantlara akademik tədqiqat bilikləri öyrədilir
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik Əli Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutu (AKİ) elmlə təhsilin inteqrasiyası istiqamətində universitetlərlə əlaqələrini genişləndirir. Qarşılıqlı əməkdaşlıq çərçivəsində bakalavr və magistr tələbələrin fərdi və qrup halında İnstitut laboratoriyalarında tədqiqat təcrübəsi keçmələri təmin olunur.
Bu dəfə Azərbaycan-Fransız Universitetində “Kimya mühəndisliyi” ixtisasında təhsil alan lV kurs tələbəsi Göyçayeva Ceyran Şahin qızına 01.07.2024-30.08.2024-cü il tarixlərində Aşqarlar Kimyası İnstitutunda istehsalat təcrübəsinə hərtərəfli şərait yaradılmışdır. O, təcrübə müddətində institutun laboratoriyalarında akademik tədqiqatlarda istifadə olunan cihaz və avadanlıqların iş prinsipləri, müasir fiziki-kimyəvi analiz üsulları ilə yaxından tanış olub, bəzi təcrübələrin aparılmasında yaxından iştirak edib və sonda sertifikatla təltif olunub.

The Institute of Chemistry of Additives trains students and postgraduates in academic research skills
171
Academician Ali Guliyev Institute of Chemistry of Additives (ICA) of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan expands its ties with universities in the direction of integrating science and education. Within the framework of mutual cooperation, undergraduate and graduate students are provided with research internships in the laboratories of the institute individually and in groups.
This time, Jeyran Shahin gizi Geychayeva, a 4th-year student of the Chemical Engineering Faculty of the Azerbaijan-French University, was provided with comprehensive conditions for undergoing industrial experience at the Institute of Chemistry of Additives  from 01.07.2024 to 30.08.2024. During the internship, she got acquainted with the operating principles of devices and equipment used in scientific research in the laboratories of the institute, modern methods of physicochemical analysis, took direct part in a number of experiments and received a certificate as a result.