Aşqarlar Kimyası İnstitutunda tələbə və magistrantlara akademik tədqiqat bilikləri öyrədilir
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik Əli Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutu (AKİ) elmlə təhsilin inteqrasiyası istiqamətində universitetlərlə əlaqələrini genişləndirir. Qarşılıqlı əməkdaşlıq çərçivəsində bakalavr və magistr tələbələrin fərdi və qrup halında İnstitut laboratoriyalarında tədqiqat təcrübəsi keçmələri təmin olunur.
Bu dəfə Azərbaycan-Fransız Universitetində “Kimya mühəndisliyi” ixtisasında təhsil alan lV kurs tələbəsi Göyçayeva Ceyran Şahin qızına 01.07.2024-30.08.2024-cü il tarixlərində Aşqarlar Kimyası İnstitutunda istehsalat təcrübəsinə hərtərəfli şərait yaradılmışdır. O, təcrübə müddətində institutun laboratoriyalarında akademik tədqiqatlarda istifadə olunan cihaz və avadanlıqların iş prinsipləri, müasir fiziki-kimyəvi analiz üsulları ilə yaxından tanış olub, bəzi təcrübələrin aparılmasında yaxından iştirak edib və sonda sertifikatla təltif olunub.

В Институте химии присадок студентов и аспирантов обучают навыкам академических исследований
Институт химии присадок (ИХП) имени академика Али Кулиева Министерства науки и образования Азербайджанской Республики расширяет связи с университетами в направлении интеграции науки и образования. В рамках взаимного сотрудничества студентам бакалавриата и магистратуры предоставляется научно-исследовательская практика в лабораториях института индивидуально и в группах.
На этот раз Гейчаевой Джейран Шахин кызы, студентке 4-го курса факультета «Химическая инженерия» Азербайджано-Французского университета, с 01.07.2024 по 30.08.2024 года были предоставлены всесторонние условия для прохождения производственного опыта в Институте химии присадок. В ходе стажировки она ознакомилась с принципами работы приборов и оборудования, используемых в научных исследованиях в лабораториях института, современными методами физико-химического анализа, принимала непосредственное участие в проведении ряда экспериментов и по итогам получила сертификат.