Aşqarlar Kimyası İnstitutunun gənc alimləri konfransda iştirak ediblər
Noyabrın 17-də Təhsil İnstitutu (ARTİ) və Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) təşkilatçılığı ilə ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr edilmiş Doktorantların və Gənc Tədqiqatçıların XXVI Respublika Elmi Konfransı (NASCO XXVI) keçirilib.
Açılış mərasimində iştirak edən elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev konfransın doktorant və gənc tədqiqatçılar üçün xüsusi əhəmiyyəti olduğunu vurğulayıb. Eyni zamanda nazir sözügedən konfransın artıq 26 ildir keçirildiyini və onun təşkilinin vacib tərəflərini qeyd edib.
Konfransda Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik Əli Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunun doktorantları Kazımzadə Şəfa Kazım qızı və Kazımzadə Lamiyə Kazım qızı məruzə ilə iştirak etmiş, konfrans iştirakçılarının suallarını cavablandırmışlar.

В конференции приняли участие молодые ученые Института химии присадок
17 ноября в Институте образования (ИОАР) и Бакинском государственном университете (БГУ) прошла XXVI Республиканская научная конференция докторантов и молодых исследователей (NASCO XXVI), посвященная 100-летию общенационального лидера Гейдара Алиева.
Министр науки и образования Эмин Амруллаев, принявший участие в церемонии открытия, подчеркнул, что конференция имеет особое значение для докторантов и молодых исследователей. При этом министр отметил проведение указанной конференции уже 26 лет и важные аспекты ее организации.
Кязимзаде Шафа Кязимгызы и Кязымзаде Ламия Кязимгызы, докторанты Института химии присадок имени академика Али Кулиева Министерства науки и образования Азербайджанской Республики, выступили на конференции с докладом и ответили на вопросы участников конференции.