Aşqarlar Kimyası İnstitutunun gənc alimləri konfransda iştirak ediblər
Noyabrın 17-də Təhsil İnstitutu (ARTİ) və Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) təşkilatçılığı ilə ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr edilmiş Doktorantların və Gənc Tədqiqatçıların XXVI Respublika Elmi Konfransı (NASCO XXVI) keçirilib.
Açılış mərasimində iştirak edən elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev konfransın doktorant və gənc tədqiqatçılar üçün xüsusi əhəmiyyəti olduğunu vurğulayıb. Eyni zamanda nazir sözügedən konfransın artıq 26 ildir keçirildiyini və onun təşkilinin vacib tərəflərini qeyd edib.
Konfransda Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik Əli Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunun doktorantları Kazımzadə Şəfa Kazım qızı və Kazımzadə Lamiyə Kazım qızı məruzə ilə iştirak etmiş, konfrans iştirakçılarının suallarını cavablandırmışlar.

Young scientists of the Institute of Chemistry of Additives took part in the conference
On November 17, the XXVI Republican Scientific Conference of Doctoral Students and Young Researchers (NASCO XXVI), dedicated to the 100th anniversary of national leader Heydar Aliyev, was held at the Institute of Education (IEAR) and Baku State University (BSU).
Minister of Science and Education Emin Amrullayev, who took part in the opening ceremony, emphasized that the conference is of particular importance for doctoral students and young researchers. At the same time, the minister noted conducting this conference for 26 years and important aspects of its organization.
Kazimzadeh Shafa Kazim gizi and Kazimzadeh Lamia Kazimgizi, doctoral students of Academician Ali Guliyev Institute of Chemistry of Additives of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, made a report at the conference and answered questions from conference participants.