Aşqarlar Kimyası İnstitutunun gənc mütəxəssisləri elmi konfransda iştirak ediblər
14 dekabr 2023-cü il tarixində  Bakı Dövlət Universitetində Neft Kimyası və kimya texnologiyası kafedrasının 80 illik yubileyinə həsr olunmuş doktorant, magistrant və gənc tədqiqatçıların “Kimya və kimya texnologiyasında müasir yanaşmalar” mövzusunda Respublika elmi konfransı keçirilib.
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi akademik Əli Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunun baş direktoru, akademik Vaqif Fərzəliyev konfransda çıxış edib və konfrans iştirakçılarına uğurlar arzulayıb.
İnstitutunun gənc mütəxəssisləri Günay Mustafayeva, Könül Qəhrəmanova və başqaları konfransda müxtəlif mövzularda məruzələrlə  çıxış ediblər.

Young specialists of the Institute of Chemistry of Additives participated in the scientific conference
241
On December 14, 2023, a Republican Scientific Conference of doctoral students, undergraduates and young researchers, dedicated to the 80th anniversary of the Department of Petrochemistry and Chemical Technology of Baku State University on the topic “Modern approaches in chemistry and chemical technology” was held. The Director General of Academician Ali Guliyev Institute of Chemistry of Additives of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, Academician Vagif Farzaliyev, spoke at the conference and wished success to the conference participants.
Young specialists of the Institute Gunay Mustafayeva, Konul Kahramanova and others made presentations on various topics at the conference.