Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Prezidentinin 96 saylı 18 may 2023-cü il tarixli sərəncamına əsasən 20 iyun 2023-cü ildə akademik Y.H.Məmmədəliyev adına Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunda təhsil alan II kurs magistrantların müvafiq İxtisaslaşdırılmış Elmi Şurada magistrlik dissertasiyasının müdafiəsi keçirilib.
Elmi Şurada Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik Ə.Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunun II kurs magistrantı Hümbətzadə Aysel Namiq qızının “Epixlorhidrin əsasında ksantogenat turşusunun efirlərinin sintezi və triboloji xassələrinin tədqiqi” mövzusunda dissertasiya işinin müdafiəsi olub.

The undergraduate of the Institute of Chemistry of Additives successfully defended her thesis
According to the order of the President of Azerbaijan National Academy of Sciences  No.96 dated May 18, 2023, on June 20, 2023, second-year undergraduates studying at academician Yu.Mammadaliyev Institute of Petrochemical Processes defended their thesis at corresponding Academic Councils.
Humbatzadeh Aysel Namig kizi, 2nd year master student of Academician A.Guliyev Institute of Chemistry of Additives at the Academic Council defended her thesis on the topic “Synthesis of xanthic acid esters based on epichlorohydrin and the study of their tribological properties.”