Aşqarlar Kimyası İnstitutunun professoru beynəlxalq konfransda plenar məruzə edib
21-22 sentyabr 2023-cü il tarixində  Azərbaycan Texnologiya Universiteti (ATU) və Türkiyənin İqtisadi İnkişaf və Sosial Araşdırmalar İnstitutunun (İKSAD) birgə təşkilatçılığı ilə Mühəndislik elmləri üzrə II Beynəlxalq Konfransı  keçirilmişdir.
Konfransın plenar iclasında Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik Ə.Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunun “Sürtkü kompozisiyaları” laboratoriyasının müdiri tex.e.d, professor H.Ə.Cavadova “M-14 B2 tipli biodavamlı sürtkü yağının yağlayıcı və yuyuculuq xassələrinin  təyini” mövzusunda onlayn məruzə etmiş, konfrans iştirakçılarının suallarını cavablandırmışdır.
Konfransda məruzə edən professorun elmi tədqiqatları yüksək qiymətləndirilərək sertifikatla təltif olunub.

The professor of the Institute of Chemistry of Additives gave a plenary report at the international conference
321
On September 21-22, 2023, the II International Conference on Engineering Sciences was held under the joint organization of Azerbaijan University of Technology (AUT) and the Institute of Economic Development and Social Research of Turkey (İKSAD).
At the plenary session of the conference, the head of the “Lubricant compositions” laboratory of academician A.Guliyev Institute of Chemistry of Additives of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, professor H.A.Javadova gave a report on the topic “Determining the lubricating and washing properties of M-14 B2 type bio-sustainable lubricant” online and answered the questions of the conference participants.