Aşqarlar Kimyası İnstitutunun professoru beynəlxalq konfransda plenar məruzə edib
21-22 sentyabr 2023-cü il tarixində  Azərbaycan Texnologiya Universiteti (ATU) və Türkiyənin İqtisadi İnkişaf və Sosial Araşdırmalar İnstitutunun (İKSAD) birgə təşkilatçılığı ilə Mühəndislik elmləri üzrə II Beynəlxalq Konfransı  keçirilmişdir.
Konfransın plenar iclasında Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik Ə.Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunun “Sürtkü kompozisiyaları” laboratoriyasının müdiri tex.e.d, professor H.Ə.Cavadova “M-14 B2 tipli biodavamlı sürtkü yağının yağlayıcı və yuyuculuq xassələrinin  təyini” mövzusunda onlayn məruzə etmiş, konfrans iştirakçılarının suallarını cavablandırmışdır.
Konfransda məruzə edən professorun elmi tədqiqatları yüksək qiymətləndirilərək sertifikatla təltif olunub.

Профессор Института химии присадок выступила с пленарным докладом на международной конференции
21-22 сентября 2023 года при совместной организации Азербайджанского технологического университета (АТУ) и Института экономического развития и социальных исследований Турции (İKSAD) прошла II Международная конференция по инженерным наукам.
На пленарном заседании конференции руководитель лаборатории «Смазочные композиции» Института химии присадок имени академика А.Кулиева Министерства науки и образования Азербайджанской Республики, профессор Х.А.Джавадова выступила с докладом на тему «Определение смазывающих и моющих свойств биоустойчивой смазки типа М-14 Б2» онлайн и ответила на вопросы участников конференции.
Научные исследования профессора, выступившего на конференции, были высоко оценены и отмечены сертификатом.