Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Ümumi yığıncağı keçirilib
Martın 16-da AMEA-nın Rəyasət Heyətinin binasında Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Ümumi yığıncağı keçirilib.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının Humanitar siyasət, diaspor, multikulturalizm və dini məsələlər şöbəsinin müdiri Fərəh Əliyeva, Elm və Təhsil naziri Emin Əmrullayev, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının sədri Famil Mustafayev, Dövlət İmtahan Mərkəzinin Direktorlar Şurasının sədri Məleykə Abbaszadə, Azərbaycan Ağsaqqallar Şurasının sədri Eldar Quliyev, AMEA-nın Rəyasət Heyətinin üzvləri, dövlət və hökumət rəsmiləri, millət vəkilləri, vətəndaş cəmiyyətinin nümayəndələri, Akademiyanın həqiqi və müxbir üzvləri, AMEA-nın elmi müəssisə və təşkilatlarının baş və icraçı direktorları, ali təhsil müəssisələrinin rektorları iştirak ediblər.
Əvvəlcə Ulu Öndər Heydər Əliyevin AMEA-nın Rəyasət Heyətinin binasında yerləşən büstü önünə tər güllər düzülüb.
Sonra elmi nailiyyətlər sərgisinə baxış olub.( www.science.gov.az saytına istinad)
Sərgidə İnstitutumuzda 2022-ci ildə əldə olunan elmi nailiyyətlər – institut əməkdaşlarının patentləri, impakt faktorlu jurnallarda dərc olunmuş məqalələr, tezislər, mükafat və sertifikatlar nümayiş olunmuşdur.

Состоялось общее собрание Национальной Академии наук Азербайджана
16 марта в здании Президиума НАНА состоялось Общее собрание Национальной академии наук Азербайджана.
На мероприятии выступили Фарах Алиева, заведующая отделом гуманитарной политики, диаспоры, мультикультурализма и по делам религий Администрации Президента Азербайджанской Республики, министр науки и образования Эмин Амруллаев, председатель Высшей аттестационной комиссии при Президенте Азербайджанской Республики Фамиль Мустафаев, Председатель Совета директоров Государственного экзаменационного центра Малейка Аббасзаде, Председатель Совета старейшин Азербайджана Эльдар Гулиев, члены Президиума НАНА, государственные и правительственные деятели, депутаты, представители гражданского общества, действительные члены и члены-корреспонденты Академии, генеральные и исполнительные директора научных учреждений и организаций НАНА, ректоры высших учебных заведений.
Сначала  были возложены цветы перед бюстом Великого лидера Гейдара Алиева, расположенным в здании Президиума НАНА.
Затем участники посетили выставку научных достижений (ссылка на сайт www.science.gov.az).
На выставке были представлены научные достижения, достигнутые в нашем институте в 2022 году – патенты сотрудников института, статьи, опубликованные в журналах c импакт-фактором, диссертации, награды и грамоты.