Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Ümumi yığıncağı keçirilib
Martın 16-da AMEA-nın Rəyasət Heyətinin binasında Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Ümumi yığıncağı keçirilib.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının Humanitar siyasət, diaspor, multikulturalizm və dini məsələlər şöbəsinin müdiri Fərəh Əliyeva, Elm və Təhsil naziri Emin Əmrullayev, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının sədri Famil Mustafayev, Dövlət İmtahan Mərkəzinin Direktorlar Şurasının sədri Məleykə Abbaszadə, Azərbaycan Ağsaqqallar Şurasının sədri Eldar Quliyev, AMEA-nın Rəyasət Heyətinin üzvləri, dövlət və hökumət rəsmiləri, millət vəkilləri, vətəndaş cəmiyyətinin nümayəndələri, Akademiyanın həqiqi və müxbir üzvləri, AMEA-nın elmi müəssisə və təşkilatlarının baş və icraçı direktorları, ali təhsil müəssisələrinin rektorları iştirak ediblər.
Əvvəlcə Ulu Öndər Heydər Əliyevin AMEA-nın Rəyasət Heyətinin binasında yerləşən büstü önünə tər güllər düzülüb.
Sonra elmi nailiyyətlər sərgisinə baxış olub.( www.science.gov.az saytına istinad)
Sərgidə İnstitutumuzda 2022-ci ildə əldə olunan elmi nailiyyətlər – institut əməkdaşlarının patentləri, impakt faktorlu jurnallarda dərc olunmuş məqalələr, tezislər, mükafat və sertifikatlar nümayiş olunmuşdur.

The General Meeting of the National Academy of Sciences of Azerbaijan was held
On March 16, the General Meeting of the National Academy of Sciences of Azerbaijan was held in the building of the Presidium of ANAS.
The event was attended by Farah Aliyeva, Head of the Department of Humanitarian Policy, Diaspora, Multiculturalism and Religious Affairs of the Presidential Administration of the Republic of Azerbaijan, Minister of Science and Education Emin Amrullaev, Chairman of the Higher Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan Famil Mustafayev, Chairman of the Board of Directors of the State Examination Center Maleyka Abbaszadeh, Chairman of the Council of Elders of Azerbaijan Eldar Guliyev, members of the Presidium of ANAS, state and government figures, deputies, representatives of civil society, full members and corresponding members of the Academy, general and executive directors of scientific institutions and organizations of ANAS, rectors of higher educational institutions.
First, flowers were laid in the front of the bust of the Great Leader Heydar Aliyev, located in the building of the Presidium of ANAS.
Then the participants visited the exhibition of scientific achievements (link to the site www.science.gov.az).
The exhibition presented the scientific achievements gained at our institute in 2022 – patents of the institute’s employees, articles published in journals with an impact factor, dissertations, awards and diplomas.