Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin akad. Əli Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutuda 2023-cü il üçün doktorantura və dissertanturaya sənəd qəbulu elan edilib
355
Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 10 mart 2023-ci il tarixli 261s nömrəli sərəncamı ilə təsdiq olunmuş “Azərbaycan Respublikasının ali təhsil müəssisələrinin, elmi müəssisə və təşkilatların 2023-cü il üçün doktorant və dissertant hazırlığı üzrə qəbul planı”na əsasən 2023-cü il üçün fəlsəfə doktoru və elmlər doktoru hazırlığı üzrə doktorantura və dissertanturaya qəbul elan edilib.
Fəlsəfə doktoru və elmlər doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya sənəd qəbulu “Təhsil Mərkəzləşdirilmiş İnformasiya Sistemi” (TMİS) vasitəsilə elektron qaydada həyata keçiriləcək. Doktoranturaya sənəd təqdim etmək istəyən şəxslər Azərbaycan  Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin portal edu.az saytına daxil olaraq, orada “Ali və orta ixtisas təhsil müəssisələrinə təhsilalan qeydiyyatı” xidmətini seçərək, təlimatlara uyğun olaraq qeydiyyatdan keçəcəklər.
Portal.edu.az vasitəsilə müraciətlərin göndərilməsi cari il 12 aprel tarixindən başlayacaq və 16 may tarixində sənəd qəbulu başa çatacaq.

Министерство науки и образования Азербайджанской Республики объявило прием в докторантуру и диссертантуру на 2023 год
307
Согласно «Плану приема в высшие учебные заведения, научные учреждения и организации Азербайджанской Республики на 2023 год для подготовки докторантов и диссертаций», утвержденному Постановлением Кабинета Министров Азербайджанской Республики № 261с от 10 марта 2023 года объявлен прием в докторантуру и диссертантуру по подготовке доктора философии и доктора наук.
Прием документов в докторантуру по подготовке доктора философии и доктора наук будет осуществляться в электронном виде через «Централизованную информационную систему образования» (ЦИСО). Желающие подать документ в докторантуру должны зайти на портал edu.az Министерства науки и образования Азербайджанской Республики, выбрать услугу «Регистрация обучающихся в высших и средних учебных заведениях» и зарегистрироваться в соответствии с инструкцией. Отправка заявок через Portal.edu.az начнется 12 апреля текущего года, а прием документов завершится 16 мая.