Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin akad. Əli Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutuda 2023-cü il üçün doktorantura və dissertanturaya sənəd qəbulu elan edilib
355
Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 10 mart 2023-ci il tarixli 261s nömrəli sərəncamı ilə təsdiq olunmuş “Azərbaycan Respublikasının ali təhsil müəssisələrinin, elmi müəssisə və təşkilatların 2023-cü il üçün doktorant və dissertant hazırlığı üzrə qəbul planı”na əsasən 2023-cü il üçün fəlsəfə doktoru və elmlər doktoru hazırlığı üzrə doktorantura və dissertanturaya qəbul elan edilib.
Fəlsəfə doktoru və elmlər doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya sənəd qəbulu “Təhsil Mərkəzləşdirilmiş İnformasiya Sistemi” (TMİS) vasitəsilə elektron qaydada həyata keçiriləcək. Doktoranturaya sənəd təqdim etmək istəyən şəxslər Azərbaycan  Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin portal edu.az saytına daxil olaraq, orada “Ali və orta ixtisas təhsil müəssisələrinə təhsilalan qeydiyyatı” xidmətini seçərək, təlimatlara uyğun olaraq qeydiyyatdan keçəcəklər.
Portal.edu.az vasitəsilə müraciətlərin göndərilməsi cari il 12 aprel tarixindən başlayacaq və 16 may tarixində sənəd qəbulu başa çatacaq.

The Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan has announced admission to doctorate and dissertate for 2023
416
According to  “The Plan for admission to higher educational institutions, scientific institutions and organizations of the Republic of Azerbaijan for 2023 for the preparation of doctoral students and dissertators”, approved by the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan No 261с оf dated March 10, 2023 announced admission doctorate and dissertate for the preparation of PhD and doctor of science.
Acceptance of documents to doctorate for the preparation of PhD and doctor of science will be carried out electronically through the “Centralized Education Information System” (CEIS). Those wishing to apply for doctoral studies should go to the portal edu.az of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, select the service “Registration of students in higher and secondary educational institutions” and register in accordance with the instructions. Sending applications through Portal.edu.az will begin on April 12 this year, and the acceptance of documents will end on May 16.
For more information, please contact the Education Department of the Institute of Chemistry of Additives.