AZSTAND/TK-34 Texniki Komitəsinin növbəti iclası keçirilib
24 may 2024-cü il tarixində akademik  Vaqif Fərzəliyevin sədrliyi ilə AZSTAND/TK 34 “Aşqarlar, sürtkü yağları, sürtkülər və xüsusi mayelər” Standartlaşdırma üzrə Texniki Komitənin videoformatda iclası keçirilib. ZOOM platforması üzərindən təşkil olunan tədbirdəTexniki Komitənin yeni üzvləri təqdim olunub.
“Aşqarlar, sürtkü yağları, sürtkülər və xüsusi mayelər” Standartlaşdırma üzrə Texniki Komitənin (AZSTAND/TK-34) 2024-cü il üzrə fəaliyyət planında nəzərdə tutulan ildə bir dəfə dövri yoxlamadan keçməli olan standartlardan  AZS 073 – 2001 “И-8В və И-30В markalı yağlar. Texniki şərtlər”,  AZS 359-2009 “BM-4 vakuum yağı. Texniki şərtlər”, AZS 389-2010 “Kompressor yağları. Texniki şərtlər”, AZS 391-2010 “T-1500 markalı transformator yağı. Texniki şərtlər” dövlət standartlarına hazırlanmış 3 saylı Dəyişiklik layihələri müzakirəyə çıxarılıb və dəyişikliklərin qəbul olunmasının lehinə  yekdilliklə səs verilib.

The next meeting of the Technical Committee AZSTAND/TK-34 was held
On May 24, 2024, a meeting of the Technical Committee for Standardization AZSTAND/TK 34 “Additives, Lubricating Oils, Greases and Special Fluids” was held in video format under the supervision of Academician Vagif Farzaliyev. New members of the Technical Committee were introduced at the event, organized on the ZOOM platform.
Of the standards that must undergo periodic testing once a year, provided for in the action plan of the Technical Committee for Standardization for 2024, Draft amendments No. 3 prepared to the state standards “Technical Conditions” AZC 073 – 2001 “I-8V and I-(AZSTAND/TK-34) “Additives, Lubricating Oils, Greases and Special Fluids” “Oils of the 30V brand. Technical Conditions”, AZS 359-2009 “Vacuum Oil BM-4. Technical Conditions”, AZS 389-2010 “Compressor Oils. Technical conditions”, AZS 391-2010 “Transformer oil T-1500” was discussed and unanimously voted for adoption of the changes.