Bakı Dövlət Universitetinin Kimya fakültəsində bakalavrların diplom işlərinin müdafiəsi keçirilib
Bakı Dövlət Universitetinin Kimya fakültəsində Kimya və Kimya mühəndisliyi ixtisasları üzrə bakalavr pilləsində təhsil alan tələbələrin yekun buraxılış işlərinin müdafiəsi təşkil olunub. Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi Aşqarlar Kimyası İnstitutunun baş direktoru akademik Vaqif Fərzəliyevin sədrliyi ilə keçirilən İxtisaslaşdırılmış Müdafiə Komissiyasının iclasında 2022-2023-cü tədris ilində SABAH qrupları da daxil olmaqla 102 nəfər  ümumi orta müvəffəqiyyət göstəricisi yüksək olan tələbələr  yerinə yetirdikləri diplom işlərini təqdim ediblər. Gənclər tədqiqatlarının aktuallığı, elmi yeniliyi, əldə etdikləri nəticələr haqqında danışıb, sualları cavablandırıblar.
Sonda səsvermə nəticəsində diplom işləri müvafiq meyarlar üzrə qiymətləndirilib, məzun tələbələrə bakalavr ixtisas dərəcəsinin verilməsi haqqında qərar qəbul edilib.

The Faculty of Chemistry of the Baku State University organized the defense of graduation theses of undergraduate students in the specialty of chemistry and chemical technology.
At the meeting of the Specialized Defense Commission chaired by the Director General of the Institute of Chemistry of Additives of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, Academician Vagif Farzaliyev, 102 students, including students of the SABAH group, presented their theses in the academic year 2022-2023.
Young people spoke about the relevance of their research, scientific innovation, their results and answered questions.
As a result, according to the results of the voting, theses were evaluated according to the relevant criteria, and a decision was made to award students a bachelor’s degree.