Bakı Dövlət Universitetinin Kimya fakültəsində bakalavrların diplom işlərinin müdafiəsi keçirilib
Bakı Dövlət Universitetinin Kimya fakültəsində Kimya və Kimya mühəndisliyi ixtisasları üzrə bakalavr pilləsində təhsil alan tələbələrin yekun buraxılış işlərinin müdafiəsi təşkil olunub. Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi Aşqarlar Kimyası İnstitutunun baş direktoru akademik Vaqif Fərzəliyevin sədrliyi ilə keçirilən İxtisaslaşdırılmış Müdafiə Komissiyasının iclasında 2022-2023-cü tədris ilində SABAH qrupları da daxil olmaqla 102 nəfər  ümumi orta müvəffəqiyyət göstəricisi yüksək olan tələbələr  yerinə yetirdikləri diplom işlərini təqdim ediblər. Gənclər tədqiqatlarının aktuallığı, elmi yeniliyi, əldə etdikləri nəticələr haqqında danışıb, sualları cavablandırıblar.
Sonda səsvermə nəticəsində diplom işləri müvafiq meyarlar üzrə qiymətləndirilib, məzun tələbələrə bakalavr ixtisas dərəcəsinin verilməsi haqqında qərar qəbul edilib.

В Бакинском государственном университете состоялась защита выпускных работ
На химическом факультете Бакинского государственного университета организована защита выпускных дипломных работ студентов бакалавриата по специальности химия и химическая технология.
На заседании Специализированной комиссии по защите под председательством генерального директора Института химии присадок Министерства науки и образования Азербайджанской Республики академика Вагифа Фарзалиева 102 студента, в том числе студенты группы SABAH, представили дипломные работы в академическом 2022-2023 году. Молодые люди рассказали об актуальности своих исследований, научной инновации, полученных ими результатах и ​​ответили на вопросы.
В итоге по итогам голосования дипломные работы были оценены по соответствующим критериям, и было принято решение о присуждении студентам степени бакалавра.