Bakı Mühəndislik Universitetində bakalavr tələbələrinin diplom işlərinin müdafiəsi keçirilib
24 iyun 2023-cü il tarixdə Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) “Kimya mühəndisliyi” ixtisası üzrə IV kurs bakalavr tələbələrinin yekun diplom işlərinin müdafiəsi keçirilib. Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi Aşqarlar Kimyası İnstitutunun icraçı direktoru, kimya elmləri doktoru, dosent Əfsun Sucayevin sədrliyi ilə keçirilən İxtisaslaşdırılmış Müdafiə Komissiyasının iclasında “Kimya mühəndisliyi” ixtisaslaşması ingilis bölməsi üzrə 12 tələbə  yerinə yetirdiyi yekun buraxılış elmi işini təqdim edib. Gənclər tədqiqatlarının aktuallığı, elmi yeniliyi, əldə etdikləri nəticələr haqqında danışıb, sualları cavablandırıblar.
Təqdimatlar ətrafında Komissiya sədri Ə.Sucayev, üzvləri – BMU-nun “Kimya mühəndisliyi” kafedrasının müdiri, k.ü.f.d., dosent Y.Abdullayev, k.e.d., dosent R.Rəhimov, baş müəllim C.Salmanov, müəllim R.Nəzərova təqdimatlar ətrafında sual-cavab aparıblar.
Sonda səsvermə nəticəsində diplom işləri müvafiq meyarlar üzrə qiymətləndirilib, məzun tələbələrə bakalavr ixtisas dərəcəsinin verilməsi haqqında qərar qəbul edilib.

В Бакинском инженерном университете состоялась защита дипломных работ бакалавров
24 июня 2023 года состоялась защита выпускных дипломных работ студентов IV курса бакалавриата по специальности «Химическая инженерия» Бакинского Инженерного Университета (БИУ).
На заседании Специализированной комиссии по защите под председательством Афсуна Суджаева, исполнительного директора Института химии присадок Министерства науки и образования Азербайджанской Республики, доктора химических наук, доцента 12 студентов по специальности «Химическая инженерия» английского отделения представили выпускную дипломную научную работу. Молодые люди рассказали об актуальности своих исследований, научной инновации, полученных ими результатах и ​​ответили на вопросы. Председатель комиссии А.Суджаев, члены комиссии — заведующий кафедрой «Химическая технология» БИУ, доцент Ю.Абдуллаев, доцент Р.Рагимов, старший преподаватель Ж.Салманов, преподаватель Р.Назарова провели сеанс вопросов и ответов вокруг представленных докладов.
В итоге по итогам голосования дипломные работы были оценены по соответствующим критериям, и было принято решение о присуждении выпускникам степени бакалавра.