Bakı Mühəndislik Universitetində bakalavr tələbələrinin diplom işlərinin müdafiəsi keçirilib
24 iyun 2023-cü il tarixdə Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) “Kimya mühəndisliyi” ixtisası üzrə IV kurs bakalavr tələbələrinin yekun diplom işlərinin müdafiəsi keçirilib. Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi Aşqarlar Kimyası İnstitutunun icraçı direktoru, kimya elmləri doktoru, dosent Əfsun Sucayevin sədrliyi ilə keçirilən İxtisaslaşdırılmış Müdafiə Komissiyasının iclasında “Kimya mühəndisliyi” ixtisaslaşması ingilis bölməsi üzrə 12 tələbə  yerinə yetirdiyi yekun buraxılış elmi işini təqdim edib. Gənclər tədqiqatlarının aktuallığı, elmi yeniliyi, əldə etdikləri nəticələr haqqında danışıb, sualları cavablandırıblar.
Təqdimatlar ətrafında Komissiya sədri Ə.Sucayev, üzvləri – BMU-nun “Kimya mühəndisliyi” kafedrasının müdiri, k.ü.f.d., dosent Y.Abdullayev, k.e.d., dosent R.Rəhimov, baş müəllim C.Salmanov, müəllim R.Nəzərova təqdimatlar ətrafında sual-cavab aparıblar.
Sonda səsvermə nəticəsində diplom işləri müvafiq meyarlar üzrə qiymətləndirilib, məzun tələbələrə bakalavr ixtisas dərəcəsinin verilməsi haqqında qərar qəbul edilib.

Diploma theses defense of bachelor students was held at Baku Engineering University
On June 24, 2023, the graduation theses defense of students of the fourth year of the bachelor’s degree in the specialty “Chemical Engineering” of the Baku Engineering University (BEU) took place.
At the meeting of the Special Defense Commission chaired by Afsun Sujayev, Executive Director of the Institute of Chemistry of Additives of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, Doctor of Chemical Sciences, Associate Professor 12 students of the English Department of Chemical Engineerin Faculty presented their graduation thesis.
Young people talked about the relevance of their research, scientific innovation, the results they received and answered questions. Chairman of the commission A.Sujayev, members of the commission – head of the department “Chemical Technology” BEU, Associate Professor Yu. Abdullayev, Associate Professor R.Rahimov, senior lecturer Zh.Salmanov, lecturer R.Nazarova conducted a question and answer session around the presented reports.
As a result, according to the results of the voting, diploma works were evaluated according to the relevant criteria, and a decision was made to award the graduates with a bachelor’s degree.