Elmi Tədqiqatların Əlaqələndirilməsi Şurası yaradılıb
“Azərbaycan müəllimi” xəbər verir ki, bununla bağlı Elm və Təhsil Nazirliyinin Kollegiyası qərar qəbul edib.
Şura üzvlərinin sayı 11 nəfər olaraq müəyyənləşib.
Nazirlik yanında Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin direktoru Ülkər Səttarova Şuranın sədri seçilib.
Şuranın üzvləri isə aşağıdakılardır:
• – Elm və Təhsil Nazirliyi Aşqarlar Kimya İnstitutunun icraçı direktoru Sucayev Əfsun Rəzzaq oğlu
• – Elm və Təhsil Nazirliyi Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunun şöbə müdiri Bilalov Bilal Telman oğlu
• – Elm və Təhsil Nazirliyi Radiasiya Problemləri İnstitutunun baş elmi işçisi Hüseynov Elçin Məmmədəli oğlu
• – Bakı Dövlət Universitetinin Tətbiqi riyaziyyat və kibernetika fakültəsinin dekanı Əliyev Ələkbər Əli Ağa oğlu
• – Elm və Təhsil Nazirliyi Geologiya və Geofizika İnstitutunun şöbə müdiri Babayev Qulam Rüstəm oğlu
• – Elm və Təhsil Nazirliyi Mikrobiologiya İnstitutunun laboratoriya müdiri Baxşəliyeva Könül Fərrux qızı
• – Elm və Təhsil Nazirliyi Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun laboratoriya müdiri Süleymanov Səftər Yusif oğlu
• – Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Tarix və Etnologiya İnstitutunun şöbə müdiri Axundova Nərgiz Çingiz qızı
• – Əmək bazarı və Sosial Müdafiə Məsələləri üzrə Milli Observatoriyanın İdarə Heyəti sədrinin müavini Süleymanov Elçin Bəhmən oğlu

The Scientific Research Coordination Council has been established
According to “Azerbaijan muallimi”, a decision was made by the Board of the Ministry of Science and Education on this matter. The number of council members is 11 people.
Ulkar Sattarova, director of the State Agency for Science and Higher Education under the Ministry, was elected as the chairperson of the council.
The members of the Council are:
– Sujayev Afsun Razzag oglu, Executive Director of the Institute of Chemistry of Additives of the Ministry of Science and Education
– Bilalov Bilal Telman oglu, Head of Department of the Institute of Mathematics and Mechanics of the Ministry of Science and Education
– Huseynov Elchin Mammadali oglu, Senior Researcher of the Institute of Radiation Problems of the Ministry of Science and Education
– Aliyev Alekper Ali Aga oglu, Dean of the Faculty of Applied Mathematics and Cybernetics of Baku State University
– Babayev Gulam Rustam oglu, Head of Department of the Institute of Geology and Geophysics of the Ministry of Science and Education
– Bakhshaliyeva Konul Farrukh gizi, Head of Laboratory of the Institute of Microbiology of the Ministry of Science and Education
– Suleymanov Safter Yusif oglu, Head of Laboratory of the Institute of Molecular Biology and Biotechnology of the Ministry of Science and education
– Akhundova Nargiz Chingiz gizi, Head of Department, Institute of History and Ethnology, National Academy of Sciences of Azerbaijan
– Suleymanov Elchin Bahman oglu, Deputy Chairman of the Board, National Observatory on Labor Market and Social Protection