Elmi Tədqiqatların Əlaqələndirilməsi Şurası yaradılıb
“Azərbaycan müəllimi” xəbər verir ki, bununla bağlı Elm və Təhsil Nazirliyinin Kollegiyası qərar qəbul edib.
Şura üzvlərinin sayı 11 nəfər olaraq müəyyənləşib.
Nazirlik yanında Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin direktoru Ülkər Səttarova Şuranın sədri seçilib.
Şuranın üzvləri isə aşağıdakılardır:
• – Elm və Təhsil Nazirliyi Aşqarlar Kimya İnstitutunun icraçı direktoru Sucayev Əfsun Rəzzaq oğlu
• – Elm və Təhsil Nazirliyi Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunun şöbə müdiri Bilalov Bilal Telman oğlu
• – Elm və Təhsil Nazirliyi Radiasiya Problemləri İnstitutunun baş elmi işçisi Hüseynov Elçin Məmmədəli oğlu
• – Bakı Dövlət Universitetinin Tətbiqi riyaziyyat və kibernetika fakültəsinin dekanı Əliyev Ələkbər Əli Ağa oğlu
• – Elm və Təhsil Nazirliyi Geologiya və Geofizika İnstitutunun şöbə müdiri Babayev Qulam Rüstəm oğlu
• – Elm və Təhsil Nazirliyi Mikrobiologiya İnstitutunun laboratoriya müdiri Baxşəliyeva Könül Fərrux qızı
• – Elm və Təhsil Nazirliyi Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun laboratoriya müdiri Süleymanov Səftər Yusif oğlu
• – Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Tarix və Etnologiya İnstitutunun şöbə müdiri Axundova Nərgiz Çingiz qızı
• – Əmək bazarı və Sosial Müdafiə Məsələləri üzrə Milli Observatoriyanın İdarə Heyəti sədrinin müavini Süleymanov Elçin Bəhmən oğlu

Создан Координационный совет научных исследований
Как сообщает «Азербайджанский учитель», по этому поводу принято решение коллегии Министерства науки и образования. Число членов совета – 11 человек.
Председателем совета избрана Улькар Саттарова, директор Государственного агентства по науке и высшему образованию при министерстве.
Членами Совета являются:
— Суджаев Афсун Раззак оглы, исполнительный директор Института химии присадок Министерства науки и образования
— Билалов Билал Тельман оглы, заведующий отделом Института математики и механики Министерства науки и образования
— Гусейнов Эльчин Мамедали оглы, старший научный сотрудник Института радиационных проблем Министерства науки и образования
— Алиев Алекпер Али Ага оглы, декан факультета прикладной математики и кибернетики Бакинского государственного университета
— Бабаев Гулам Рустам оглы, заведующий отделом Института геологии и геофизики Министерства науки и образования
— Бахшалиева Конуль Фаррух кызы, заведующая лабораторией Института микробиологии Министерства науки и образования
-Сулейманов Сафтер Юсиф оглы, заведующий лабораторией Института молекулярной биологии и биотехнологий Министерства науки и образования
— Ахундова Наргиз Чингиз кызы, заведующая отделом Института истории и этнологии Национальной академии наук Азербайджана
— Сулейманов Эльчин Бахман оглы, заместитель председателя правления Национальной обсерватории по вопросам рынка труда и социальной защиты