“Elsevier” şirkəti tərəfindən “Scopus” və “ScienceDirect” bazalarından istifadə üzrə təlim keçirilib.
330
4-5 mart tarixlərində Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin təşklilatçılığı ilə Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində “Elsevier” şirkətinin nümayəndəsi Saide Sak tərəfindən təlim keçirilib.
Təlimdə Elm və Təhsil Nazirliyinin Aşqarlar Kimyası İnstitutunun 3 əməkdaşı  iştirak edib.  Təlimin əsas məqsədi iştirakçılara dünyanın ən böyük elmmetrik bazaları olan “Scopus” və “ScienceDirect”dən istifadə qaydaları barədə zəruri məlumatların çatdırılmasıdır.
Təlimdə elmmetrik bazalarda müəllif profillərinin idarə olunması, tədqiqat işlərinin nəşr olunma prosesi, uğurlu tədqiqat üçün effektiv axtarış və təhlil üsulları, tədqiqat sahəsində əməkdaşlıqların qurulması kimi mövzular müzakirə olunub və axırada qruplarla iş aparılıb.

Elsevier Сompany conducted training on the use of “Scopus” and “ScienceDirect” databases
On March 4-5, the representative of  Elsevier Сompany Saide Sak conducted a training organized by the State Agency for Science and Higher Education at the Azerbaijan State University of Oil and Industry. 3 employees of the Institute of Chemiыstry of Additives of the Ministry of Science and Education took part in the training.
The main goal of the training was to provide the participants with the necessary information about the rules for using the world’s largest scientific databases such as Scopus and ScienceDirect. The training discussed topics such as author profile management in scientometric databases, the process of publishing research papers, effective search and analysis methods for successful research, establishing cooperation in the field of research.
At the end, group work was conducted and answers to the questions of the training participants were given.