“Elsevier” şirkəti tərəfindən “Scopus” və “ScienceDirect” bazalarından istifadə üzrə təlim keçirilib.
330
4-5 mart tarixlərində Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin təşklilatçılığı ilə Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində “Elsevier” şirkətinin nümayəndəsi Saide Sak tərəfindən təlim keçirilib.
Təlimdə Elm və Təhsil Nazirliyinin Aşqarlar Kimyası İnstitutunun 3 əməkdaşı  iştirak edib.  Təlimin əsas məqsədi iştirakçılara dünyanın ən böyük elmmetrik bazaları olan “Scopus” və “ScienceDirect”dən istifadə qaydaları barədə zəruri məlumatların çatdırılmasıdır.
Təlimdə elmmetrik bazalarda müəllif profillərinin idarə olunması, tədqiqat işlərinin nəşr olunma prosesi, uğurlu tədqiqat üçün effektiv axtarış və təhlil üsulları, tədqiqat sahəsində əməkdaşlıqların qurulması kimi mövzular müzakirə olunub və axırada qruplarla iş aparılıb.

Компания Elsevier провела тренинг по использованию баз данных «Scopus» и «ScienceDirect»
4-5 марта представитель компании «Elsevier» Саиде Сак провела в Азербайджанском государственном университете нефти и промышленности тренинг, организованный Государственным агентством по науке и высшему образованию. В тренинге приняли участие 3 сотрудника Института химии присадок Министерства науки и образования.
Основной целью тренинга было предоставление участникам необходимой информации о правилах использования крупнейших мировых научных баз данных как Scopus и ScienceDirect. На тренинге обсуждались такие темы, как управление профилями авторов в наукометрических базах данных, процесс публикации исследовательских работ, эффективные методы поиска и анализа для успешных исследований, налаживание сотрудничества в области исследований.