Gənc tədqiqatçılar IV Beynəlxalq Elmi Konfransda iştirak ediblər
25-26 aprel tarixlərində Bakı Ali Neft Məktəbində Azərbaycan xalqının Ümummilli lideri Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş “Dayanıqlı kimya və Kimya mühəndisliyinə doğru:Daha yaxşı bir dünya qurmaq üçün yeniliklər” Tələbə və Gənc Tədqiqatçıların IV Beynəlxalq Elmi Konfransı keçirilib.
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi akademik Əli Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunun gənc mütəxəssisləri Lale Zeynalova, Leyla Səfərova və başqaları konfransda müxtəlif mövzularda məruzələrlə  çıxış etmişlər.

Young researchers participated in the IV International Scientific Conference
On April 25-26, the Baku Higher Oil School hosted the IV International Scientific Conference of Students and Young Scientists dedicated to the 100th anniversary of the national leader of the Azerbaijani people Heydar Aliyev “Towards sustainable chemistry and chemical engineering: innovations to build a better world.”
Lala Zeynalova, Leyla Safarova and others from academician Ali Guliyev Institute of Chemistry of Additives of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan made presentations on various topics at the conference.