Gənc tədqiqatçılar IV Beynəlxalq Elmi Konfransda iştirak ediblər
25-26 aprel tarixlərində Bakı Ali Neft Məktəbində Azərbaycan xalqının Ümummilli lideri Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş “Dayanıqlı kimya və Kimya mühəndisliyinə doğru:Daha yaxşı bir dünya qurmaq üçün yeniliklər” Tələbə və Gənc Tədqiqatçıların IV Beynəlxalq Elmi Konfransı keçirilib.
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi akademik Əli Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunun gənc mütəxəssisləri Lale Zeynalova, Leyla Səfərova və başqaları konfransda müxtəlif mövzularda məruzələrlə  çıxış etmişlər.

Молодые исследователи приняли участие в IV Международной научной конференции
25-26 апреля в Бакинской высшей школе нефти состоялась IV Международная научная конференция студентов и молодых ученых, посвященная 100-летию  общенационального лидера азербайджанского народа Гейдара Алиева «На пути к устойчивой химии и химическому машиностроению: инновации для построения лучшего мира».
Лала Зейналова, Лейла Сафарова и другие из Института химии присадок имени академика Али Гулиева Министерства науки и образования Азербайджанской Республики выступили на конференции с докладами на различные темы.