Kimyaçı alim AMEA-nın “İstinadda rekord” diplomu ilə təltif olunub
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik Əli Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunun icraçı direktoru, kimya elmləri doktoru Əfsun Sucayev Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının (AMEA) “İstinadda rekord” diplomuna layiq görülüb. Ona diplom AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli tərəfindən 27 Mart – Elm gününə həsr olunmuş “Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası: yeni mərhələ və müasir vəzifələr” adlı tədbirdə təqdim olunub.
İnstitutdan verilən məlumata görə, Ə.Sucayev elmi əsərlərinə ən çox istinad edilməsində fərqləndiyinə görə təltif olunub.
Məlumat üçün qeyd edək ki, kimyaçı alimin ümumilikdə 130 elmi əsəri çap olunmuşdur, onlardan biri monoqrafiya, 2-i Azərbaycan Respublikası Patenti, 80 məqalə, qalanları konfrans materialı-tezisdir. Məqalələrin 50-i “Web of Science” və “Scopus” elmi bazalarına daxil olan yüksək resenziyalı xarici jurnallarda çap edilmişdir. “ResearchGate”  və “Google Scholar Citations” qlobal informasiya şəbəkələrindən götürülən məlumatlara görə, tədqiqat sahəsi üzrə 60 elmi əsəri müxtəlif beynəlxalq elektron sistemlərinə daxil olmuş və onlara 1386 istinad edilmişdir. H-indexi 21-dir.

Ученый-химик награжден дипломом НАНА «Рекорд в цитировании»
Исполнительный директор Института химии Присадок имени академика Али Кулиева Министерства Науки и Образования Азербайджанской Республики, доктор химических наук Афсун Суджаев награжден дипломом «Рекорд в цитировании» Азербайджанской Национальной Академии наук (НАНА). Диплом ему вручил президент НАНА академик Иса Габиббейли на мероприятии «Национальная академия наук Азербайджана: новый этап и современные задачи», посвященном 27 марта – Дню науки.
По информации, предоставленной институтом, А.Суджаев награжден за то, что его научные труды цитируются больше всего. Для сведения отметим, что всего опубликовано 130 научных работ химика, из них одна монография, 2 патента Азербайджанской Республики, 80 статей, остальные материалы конференций-тезисы. 50 статей были опубликованы в рецензируемых зарубежных журналах, входящих в научные базы данных «Web of Science» и «Scopus». По данным глобальных информационных сетей «ResearchGate» и «Google Scholar Citations», в различные международные электронные системы внесено 60 научных работ в области исследований и на них сделано 1386 ссылок. Индекс Хирша равен 21.