Kimyaçı alim “Wiley” nəşriyyatının jurnallarının rəyçi sertifikatları ilə təltif edilib
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin Aşqarlar Kimyası İnstitutunun icraçı direktoru, kimya elmləri doktoru, professor Əfsun Sucayev dünyaca məşhur “Wiley”nəşriyyatının “ChemistrySelect” və “Chemistry & Biodiversity” jurnalllarının növbəti beynəlxalq rəyçi sertifikatları ilə təltif edilib.
İnstitutdan bildirilib ki, o, bu sertifikatlara indiyə qədər hər iki jurnaldan təqdim olunan əlyazmalara operativ və obyektiv rəy verməklə sözügedən jurnalların daxil olduğu “Web of Science” və “Scopus” bazalarında mövqelərinin möhkəmlənməsi, nüfuzunun artırılması və elmmetrik göstəricilərinin yüksəldilməsinə verdiyi töhfəyə görə layiq görülüb.
“Chemistry & Biodiversity” və “ChemistrySelect”  kimya və tibb elmlərinin multidissiplinar tədqiqat sahələrini əhatə edən beynəlxalq səviyyəli tədqiqatların mühüm nəticələrindən bəhs edən məqalələrin dərc olunmasına üstünlük verirlər. Başqa sözlə hər iki nəşr tədqiqat məqalələri, dəvət olunmuş rəylər və perspektivlər şəklində həm sahəyə, həm də fənlərarası töhfələri dərc edir. Kimyanın bütün sahələrini və ona bağlı sahələri əhatə edən resenziyalı elmi jurnallardır.
Bu dərgilər Science Citation Index Expanded və Scopus-da indekslənir.
Journal Citation Reports-a əsasən, “Chemistry & Biodiversity” və “ChemistrySelect”in impakt faktoru müvafiq olaraq 2.408 və 2.307-ə bərabərdir.

The chemist scientist was awarded with reviewer certificates of journals of Wiley Publishing House
Executive Director of the Institute of Chemistry of Additives of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, Doctor of Chemical Sciences, Professor Afsun Sujayev is a member of the world famous Wiley publication “ChemistrySelect” and “Chemistry and Biodiversity”. He was awarded regular international reviewer certificates.
The institute said that he was awarded these certificates for his contribution to strengthening the position, reputation and scientific indicators of the mentioned journals in the Web of Science and Scopus databases by providing prompt and objective feedback on articles presented in both journals.Chemistry and Biodiversity” and “ChemistrySelect” prefer to publish articles that discuss important international research findings covering interdisciplinary areas of chemistry and medicine research. In other words, both journals publish materials both specifically related to a particular field of science and interdisciplinary in the form of research articles and reviews.
These are peer-reviewed scientific journals covering all areas of chemistry and related fields. These journals are indexed in Science Citation Index Expanded and Scopus. According to the Journal Citation Reports, the impact factor of “Chemistry and Biodiversity” and “ChemistrySelect” is 2.408 and 2.307, respectively.