Aşqarlar Kimyası İnstitutunun Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin hesabat-seçki yığıncağı keçirilib
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik Əli Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunda Həmkarlar İttifaqı Təşkilatının 2017-2023-cü illəri əhatə edən hesabat-seçki yığıncağı keçirilib. İclasda Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin Elmi Təşkilatların Birləşmiş Həmkarlar İttifaqının üzvü Arif Əfəndi iştirak edib.
Dövlət himninin səsləndirilməsi ilə başlanılan tədbiri giriş sözü ilə açan iclasın sədri a.e.i. Nüsrət Əliyev  gündəlikdə duran məsələlər haqqında məlumat verib.
Sonra İnstitutun Həmkarlar Təşkilatının sədri kimya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Elxan İsakov hesabat dövrü ərzində institut əməkdaşlarının əmək haqlarından toplanan məbləğin xərclənməsi haqqında, əməkdaşlar tərəfindən istifadə olunan göndərişlər, müalicə məqsədilə müraciət edən əməkdaşlar və onlara göstərilən maddi yardımın məbləği, onların nahar fasiləsi və digər asudə vaxtlarının səmərəli keçirilməsi üçün alınan idman avadanlıqlarına sərf olunan vəsaiti, hər il əməkdaşlara verilən “Novruz bayramı” və “Yeni il” şənliklərinə, eləcə də teatrlara verilən biletlər, bayramlarla əlaqədar əməkdaşlara ayrılan ərzaq yardımları, eyni zamanda II Qarabağ müharibəsinə dəstək proqramı çərçivəsində “YAŞAT” fonduna köçürülən vəsait, 2023-cü ildə Türkiyədə baş verən zəlzələdən zərərçəkmiş insanlara edilən yardım haqqında geniş məlumat verib.
Sonra o, Həmkarlar Təşkilatının da dəstək verdiyi İnstitutda fəaliyyət göstərən müxtəlif ictimai qurumların hər il keçirdiyi respublika əhəmiyyətli anım, ildönümü və milli bayramlara həsr olunmuş tədbirlərdən danışıb.
Daha sonra çıxış edən İnstitutun baş direktoru akademik  Vaqif Fərzəliyev bildirib ki, kollektiv Həmkarlar İttifaqı Təşkilatının sədri Elxan İsakovun 2017-2023-cü illər ərzindəki fəaliyyəti müsbət qiymətləndirir və qənaətbəxş hesab edir.
İclasda çıxış edən İnstitutun elmi katibi k.ü.f.d. Mehparə Səfərova və  Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin Elmi Təşkilatların Birləşmiş Həmkarlar İttifaqının üzvü Arif Əfəndi öz fikirlərini bölüşüb və təkliflərini bildiriblər.
Sonda səsvermə yolu ilə k.ü.f.d., dosent Elxan İsakov Aşqarlar Kimyası İnstitutunun  Həmkarlar İttifaqı Komitəsinə yenidən sədr seçilib.
İclasda Aşqarlar Kimyası İnstitutunun  Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin, Təftiş komissiyasının yeni tərkibi formalaşdırılıb və ARETN Elmi Təşkilatların Birləşmiş Həmkarlar İttifaqı konfransına nümayəndələr seçilib.

A report-election meeting of the Trade Union Committee was held at the Institute of Chemistry of Additives
248
A reporting and election meeting of the Trade Union Organization for 2017-2023 was held at academician Ali Guliyev Institute of Chemistry of Additives of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan. Arif Efendi, a member of the United Trade Union of Scientific Organizations of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, took part in the meeting.
The event, which began with the performance of the national anthem, was opened by the chairman of the meeting, senior researcher Nusrat Aliyev, who informed about the issues on the agenda.
Then the chairman of the institute’s Trade Union Organization, Elkhan Isakov, gave detailed information about the funds spent, formed on the basis of deductions from employees’ salaries during the reporting period. Thus, the funds were spent on the purchase of sports equipment for the effective implementation of employee recreation in their free time, material assistance in connection with treatment, food assistance allocated to employees in connection with the holidays, tickets for the Novruz and New Year holidays, as well as tickets to theaters, to the YASHAT Foundation as part of the program to support the Second Karabakh War, humanitarian assistance provided to victims of the earthquake that occurred in Turkey in 2023.
Further he spoke about events dedicated to important memorial dates of the republic, anniversaries and national holidays, which are annually held by various public organizations operating at the institute with the support of the Trade Union organization.
Then the director general of the institute, academician Vagif Farzaliyev, said that the team positively evaluates the activities of the chairman of the trade union organization, Elkhan Isakov, in 2017-2023 and considers it satisfactory.
Speaking at the meeting, the scientific secretary of the institute,  Ph.D. Mehpara Safarova and a member of the United Trade Union of Scientific Organizations of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, Arif Efendi,  shared their opinions and made suggestions.
As a result, by voting, Elkhan Isakov was re-elected as chairman of the trade union of the Institute of Chemistry of Additives. At the meeting, new members of the trade union committee of the Institute of Chemistry of Additives, an audit commission were also elected, and also representatives to the conference of the United Trade Union of Scientific Organizations of the Ministry of Education and Science of the Republic of Azerbaijan were elected.