Aşqarlar Kimyası İnstitutunda “Vətənə, xalqa həsr edilən ömür” adlı tədbir keçirilib
10 may 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik Əli Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunun (AKİ) Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) Ərazi Təşkilatı, Azad Həmkarlar Təşkilatı, Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının birgə təşkilatçılığı ilə müasir dövlətçiliyimizin banisi, Ümummilli liderimiz Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümünə həsr olunan “Vətənə, xalqa həsr edilən ömür” mövzusunda tədbir keçirilib.
Dövlət himninin səsləndirilməsi, eləcə də Ümummilli liderin və bütün şəhidlərimizin xatirəsinin bir dəqiqəlik sükutla yad edilməsi ilə başlanılan tədbirdə institutun baş direktoru akademik Vaqif Fərzəliyev çıxış edərək, keçmiş SSRİ və müstəqillik dönəmində  Ulu Öndərin rəhbərliyi ilə görülən işlərdən, onun xilaskarlıq missiyasından söz açmış, ümummilli liderin hakimiyyəti dövründə bünövrəsini qoyduğu, müstəqillik illərində isə yeni mərhələdə təkmilləşdirdiyi hərtərəfli inkişaf strategiyasının ölkəmizi tənəzzüldən tərəqqiyə, onun layiqli davamçısı cənab prezident İlham Əliyev tərəfindən isə tərəqqidən Böyük Zəfərə apardığını qeyd edib.
Daha sonra İnstitutun icraçı direktoru professor Əfsun Sycayev bildirdi ki, Ümummilli liderin davamlı qələbələrimizə hesablanan strategiyası sonda ölkəmizin ərazi bütövlüyü və suverenliyinin tam təmin olunması üçün ciddi əsas olub.
Sonda AKİ Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının üzvü Məcdi Nərgiz “Vətənə, xalqa həsr edilən ömür” adlı təqdimatla çıxış edib.

An event called “A life dedicated to the motherland and the people” was held at the Institute of Chemistry of Additives
278
On May 10, 2024, with the assistance of the Territorial Organization of the New Azerbaijan Party (NAP), the Organization of Free Trade Unions and the Council of Young Scientists and Specialists of academician Ali Guliyev Institute of Chemistry of Additives (ICA) of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, an event was held dedicated to the 101st anniversary of birth of the founder of our modern statehood, our national leader Heydar Aliyev on the theme “Life dedicated to the Motherland and people.”
At the event, which began with the performance of the national anthem, as well as a minute of silence in memory of the national leader and all our martyrs, the director general of the institute, academician Vagif Farzaliyev, spoke about the work done under the leadership of the Great Leader in the former USSR and the period of independence, his rescue mission. He noted that the comprehensive development strategy, which he laid down during the period of independence and which he improved in a new stage, led our country from recession to progress, and his worthy successor, Mr.President Ilham Aliyev, from progress to the Great Victory.
After this, the executive director of the institute, Professor Afsun Sujayev, said that the strategy of the national leader, designed for our constant victories, is a serious basis for fully guaranteeing the territorial integrity and sovereignty of our country.
At the end, a member of the Council of Young Scientists and Specialists of the ICA, Majdi Nargiz, made a report on the topic “Life dedicated to the country and people.”