Aşqarlar Kimyası İnstitutunda “Vətənə, xalqa həsr edilən ömür” adlı tədbir keçirilib
10 may 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik Əli Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunun (AKİ) Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) Ərazi Təşkilatı, Azad Həmkarlar Təşkilatı, Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının birgə təşkilatçılığı ilə müasir dövlətçiliyimizin banisi, Ümummilli liderimiz Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümünə həsr olunan “Vətənə, xalqa həsr edilən ömür” mövzusunda tədbir keçirilib.
Dövlət himninin səsləndirilməsi, eləcə də Ümummilli liderin və bütün şəhidlərimizin xatirəsinin bir dəqiqəlik sükutla yad edilməsi ilə başlanılan tədbirdə institutun baş direktoru akademik Vaqif Fərzəliyev çıxış edərək, keçmiş SSRİ və müstəqillik dönəmində  Ulu Öndərin rəhbərliyi ilə görülən işlərdən, onun xilaskarlıq missiyasından söz açmış, ümummilli liderin hakimiyyəti dövründə bünövrəsini qoyduğu, müstəqillik illərində isə yeni mərhələdə təkmilləşdirdiyi hərtərəfli inkişaf strategiyasının ölkəmizi tənəzzüldən tərəqqiyə, onun layiqli davamçısı cənab prezident İlham Əliyev tərəfindən isə tərəqqidən Böyük Zəfərə apardığını qeyd edib.
Daha sonra İnstitutun icraçı direktoru professor Əfsun Sycayev bildirdi ki, Ümummilli liderin davamlı qələbələrimizə hesablanan strategiyası sonda ölkəmizin ərazi bütövlüyü və suverenliyinin tam təmin olunması üçün ciddi əsas olub.
Sonda AKİ Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının üzvü Məcdi Nərgiz “Vətənə, xalqa həsr edilən ömür” adlı təqdimatla çıxış edib.

В Институте химии присадок состоялось мероприятие на тему «Жизнь, посвященная Родине и народу»
10 мая 2024 года при содействии Территориальной организация Партии Ени Азербайджан (ПЕА), Организациb Свободных Профсоюзов и Совета молодых ученых и специалистов Института химии присадок (ИХП) имени академика Али Кулиева Министерства Науки и Образования Азербайджанской Республики состоялось мероприятие , посвященное 101-й годовщине со дня рождения основоположника нашей современной государственности, нашего общенационального лидера Гейдара Алиева на тему «Жизнь, посвященная Родине и народу».
На мероприятии, которое началось с исполнения государственного гимна, а также минуты молчания в память общенационального лидера и всех наших шехидов, генеральный директор института академик Вагиф Фарзалиев рассказал о проделанной работе под руководством Великого Вождя в бывшем СССР и период независимости, его спасательной миссии.Он отметил, что комплексная стратегия развития, которую он заложил в период независимости и которую усовершенствовал в новый этап, вывел нашу страну от спада к прогрессу, а его достойным преемником, господином Президентом Ильхамом Алиевым, от прогресса к Великой Победе.
После этого исполнительный директор института профессор Афсун Суджаев заявил, что стратегия национального лидера, рассчитанная на наши постоянные победы, является серьезной основой для полной гарантии территориальной целостности и суверенитета нашей страны.
В завершение член Совета молодых ученых и специалистов ИХП Мажди Наргиз выступила с докладом на тему «Жизнь, посвященная стране и народу».