22-23 may 2024-cü il tarixində Bakı Dövlət Universitetində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümünə həsr olunmuş doktorant, magistr və gənc tədqiqatçıların “Kimya və Kimya texnologiyası” III Respublika elmi konfransı keçirilib.
Konfransda Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik Əli Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunun doktorantı Kazımzadə Lamiyə Kazım qızı “Ali kapron turşularının allil efirlərinin üçlü birgə polimerlərii çoxfunksiyalı özlülük aşqarı kimi” mövzusunda geniş təqdimatla çıxış etmiş, konfrans iştirakçılarının suallarını cavablandırmışdır.

Doctoral student of the Institute of Chemistry of Additives participated in the conference
On May 22-23, 2024, the III Republican Scientific Conference “Chemistry and Chemical Technology” dedicated to the 101st anniversary of the birth of national leader Heydar Aliyev was held at Baku State University.
Doctoral student of Academician Ali Guliyev Institute of Chemistry of Additives of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan Kazimzadeh Lamiya Kazim gizi made an extensive report at the conference on the topic “Tripolymers of allyl esters of higher caproic acids as multifunctional viscosity additives” and answered questions from conference participants.