22-23 may 2024-cü il tarixində Bakı Dövlət Universitetində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümünə həsr olunmuş doktorant, magistr və gənc tədqiqatçıların “Kimya və Kimya texnologiyası” III Respublika elmi konfransı keçirilib.
Konfransda Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik Əli Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunun doktorantı Kazımzadə Lamiyə Kazım qızı “Ali kapron turşularının allil efirlərinin üçlü birgə polimerlərii çoxfunksiyalı özlülük aşqarı kimi” mövzusunda geniş təqdimatla çıxış etmiş, konfrans iştirakçılarının suallarını cavablandırmışdır.

Докторант Института химии присадок приняла участие в конференции
22-23 мая 2024 года в Бакинском государственном университете состоялась III Республиканская научная конференция «Химия и химическая технология», посвященная 101-й годовщине со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева.
Докторант Института химии присадок имени академика Али Кулиева Министерства науки и образования Азербайджанской Республики Кязимзаде Ламия Кязим гызы выступила на конференции  с обширным докладом на тему «Тройные сополимеры аллиловых эфиров высших капроновых кислот в качестве многофункциональных вязкостных присадок» и ответила на вопросы участников конференции.