Aşqarlar Kimyası İnstitutunun icraçı direktoru Türkiyənin aparıcı universitetlərində elmi ezamiyyətdə olmuşdur
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik Əli Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunun icraçı direktoru, k.e.d., professor Əfsun Sucayev 23-27 noyabr 2024-cü il tarixlərində müştərək beynəlxalq əməkdaşlıq çərçivəsində Türkiyənin aparıcı universitetləri olan Orta Doğu Texnik və Bartin universitetlərində elmi ezamiyyətdə olmuşdur. Adıçəkilən universitetlərin kimya və biokimya bölümlərində keçirilən görüşlər zamanı indiyə qədər birgə aparılmış tədqiqatların mühüm nəticələri müzakirə olunmuş və növbəti ildə yerinə yetirilməsi nəzərdə tutulan perspektiv işlərin planı müəyyənləşdirilmişdir.
Ə.Sucayev ezamiyyət müddətində üzvi və biokimya elmi-tədqiqat laboratoriyalarında tətbiq olunan yeni sintez və analiz üsulları ilə yaxından tanış olmuşdur.

The Executive Director of the Institute of Chemistry of Additives was on a scientific mission to leading universities in Turkey
95
On November 23-27, 2024 Executive Director of Academician Ali Guliyev Institute of Chemistry of Additives of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, Doctor of Chemical Science, Professor Afsun Sujayev was on a scientific mission to the leading universities of Turkey, Middle East Technical and Bartin Universities, within the framework of joint international cooperation. During the meetings held at the departments of chemistry and biochemistry of the mentioned universities, the important results of the joint research conducted so far were discussed and a plan for prospective work planned for the next year was determined.
During the mission, A.Sujayev became closely acquainted with new synthesis and analysis methods applied in organic and biochemical research laboratories.