Aşqarlar Kimyası İnstitutunun magistrantları elmi konfranslarda məruzə ediblər
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi akademik Əli Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunun I kurs magistrantları respublikda keçirilən bir sıra konfranslarda iştirak ediblər. Belə ki, Şahanə Nəzərli Bakı Ali Neft Məktəbində Ümummilli lideri Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş “Dayanıqlı kimya və Kimya mühəndisliyinə doğru: Daha yaxşı bir dünya qurmaq üçün yeniliklər” Tələbə və Gənc Tədqiqatçıların IV Beynəlxalq Elmi Konfransında iştirak edib və “Sulfaminometilfenolların sintezinin bəzi xüsusiyyətləri” mövzusunda məruzə edib.
Bəyim İbrahimova Bakı Mühəndislik Universiteti və Dövlət Gömrük Komitəsinin Akademiyasının birgə təşkilatçılığı ilə ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümünə həsr olunmuş “Gənc tədqiqatçıların VII beynəlxalq elmi konfransı”nda “Zn-liqand kompleksinin sintezi və bioloji fəallığının tədqiqi” mövzusunda təqdimat edib.
Afaq Sadıqova isə Bakı Dövlət Universitetinin Kimya fakültəsinin təşkilatçılığı ilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş doktorant, magistr və gənc tədqiqatçıların “Kimya və kimya texnologiyası” adlı II Respublika elmi konfransında ”1,1-bis-(karboksimetiltio)-1-feniletanın etilen xlorohidrin ilə efirləşməsi” mövzusunda təqdimatla çıxış edib.

Graduate students of the Institute of Chemistry of Additives gave presentations at scientific conferences
321
First-year graduate students of academician Ali Guliyev Institute of Chemistry of Additives  of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan took part in a number of conferences held in the republic.
Thus, Shahana Nazarli made a presentation on the topic “Some features of the synthesis of sulfaminomethylphenols” at the IV International Scientific Conference of Students and Young Scientists dedicated to the 100th anniversary of the national leader Heydar Aliyev “On the way to sustainable chemistry and chemical engineering: innovations to build a better world”, organized at the Baku Higher Oil School.
Beyim Ibrahimova made a presentation on the topic “Synthesis and biological activity of the Zn-ligand complex” at the VII International Scientific Conference of Young Scientists dedicated to the 100th anniversary of the national leader Heydar Aliyev, organized by the Baku Engineering University together with the Academy of the State Customs Committee.
Afag Sadygova made a presentation “Esterification of 1,1-bis-(carboxymethylthio)-1-phenylethane with ethylene chlorohydrin” at the II Republican Scientific Conference of Doctoral Students, Masters and Young Scientists “Chemistry and Chemical Technology”, dedicated to the 100th anniversary of national leader Heydar Aliyev and organized by the Faculty of Chemistry of the Baku State University.