Kimyaçı alim “Bentham Science Publishers” nəşriyyatı tərəfindən növbəti sertifikata layiq görülüb
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin Aşqarlar Kimyası İnstitutunun icraçı direktoru, kimya elmləri doktoru, dosent Əfsun Sucayev “Bentham Science Publishers” nəşriyyatının “Current Organic Chemistry” jurnalının redaksiya heyəti tərəfindən növbəti dəfə beynəlxalq rəyçi sertifikatına layiq görülüb.
İnstitutdan bildirilib ki, Ə.Sucayev jurnal tərəfindən daxil olan məqalələrə mütəmadi rəy verdiyi üçün təltif edilib.
Jurnal 1997-ci ildən Bentham Science Publishers tərəfindən nəşr olunan elmi jurnaldır. İmpakt faktoru 2.226 olan jurnal “Science Citation Index Expanded” bazasında indekslənmişdir.
Current Organic Chemistry asimmetrik sintez, orqanik-metal kimyası, bioüzvi kimya, heterosiklik kimya, təbii məhsullar kimyası və üzvi kimyada analitik üsullar sahələrindəki irəliləyişləri ümumiləşdirən elmi icmal jurnalıdır.

The chemist scientist was awarded the next certificate by Bentham Science Publishers
The Executive Director of the Institute of Chemistry of Additives of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, Doctor of Chemical Sciences, Associate Professor Afsun Sujayev was once again awarded the International Reviewer Certificate by the editors of the Current Organic Chemistry journal of the Bentham Science Publishers.
The institute reports that A.Sujayev was awarded for regular commenting on articles submitted to the journal. The journal is a scientific one published by Bentham Science Publishers since 1997. A journal with an impact factor of 2.226 is indexed in the Extended Science Citation Index database.
Current Organic Chemistry is a scientific review journal that summarizes advances in asymmetric synthesis, organometallic chemistry, bioorganic chemistry, heterocycle chemistry, natural product chemistry and analytical methods in organic chemistry.