Kimyaçı alim “Bentham Science Publishers” nəşriyyatı tərəfindən növbəti sertifikata layiq görülüb
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin Aşqarlar Kimyası İnstitutunun icraçı direktoru, kimya elmləri doktoru, dosent Əfsun Sucayev “Bentham Science Publishers” nəşriyyatının “Current Organic Chemistry” jurnalının redaksiya heyəti tərəfindən növbəti dəfə beynəlxalq rəyçi sertifikatına layiq görülüb.
İnstitutdan bildirilib ki, Ə.Sucayev jurnal tərəfindən daxil olan məqalələrə mütəmadi rəy verdiyi üçün təltif edilib.
Jurnal 1997-ci ildən Bentham Science Publishers tərəfindən nəşr olunan elmi jurnaldır. İmpakt faktoru 2.226 olan jurnal “Science Citation Index Expanded” bazasında indekslənmişdir.
Current Organic Chemistry asimmetrik sintez, orqanik-metal kimyası, bioüzvi kimya, heterosiklik kimya, təbii məhsullar kimyası və üzvi kimyada analitik üsullar sahələrindəki irəliləyişləri ümumiləşdirən elmi icmal jurnalıdır.

Ученый-химик был награжден очередным сертификатом издательства Bentham Science Publishers
Исполнительный директор Института химии присадок Министерства науки и образования Азербайджанской Республики, доктор химических наук, доцент Афсун Суджаев в очередной раз был награжден редакцией журнала Current Organic Chemistry (Актуальная органическая химия) издательства Bentham Science Publishers сертификатом международного рецензента.
Как сказано в сообщении института, А.Суджаев был награжден за регулярное комментирование статей, поступивших в журнал.
Журнал является научным журналом, публикуемый издательством Bentham Science Publishers с 1997 года. Журнал с импакт-фактором 2,226 индексируется в базе данных «Science Citation Index Expanded”.
Current Organic Chemistry — это научный обзорный журнал, в котором обобщаются достижения в области асимметричного синтеза, металлоорганической химии, биоорганической химии, химии гетероциклов, химии натуральных продуктов и аналитических методов в органической химии.