24 oktyabr 2023-cü il tarixində “EXCELSİOR” otelində Qazaxısatan Respublikasının ТОО «DistriTech» kompanyasının təşkilatçılığı ilə “Müasir laboratoriya avadanlığı” mövzusunda seminar keçirilmişdir.
Laboratoriya avadanlıqları müasir elmi tədqiqatlar üçün kifayət qədər önəmli təchizat hesab olunur. Bu cihazlar istənilən gündəlik elmi işləri yerinə yetirməyə imkan verir.
Müasir kimya laboratoriya avadanlıqları, laboratoriya cihazları haqqında keçirilən bu seminarda Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik Əli Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunun  “Üzvi birləşmələrin və kompozisiyaların analizi və fiziki-kimyəvi tədqiqi” laboratoriyasının əməkdaşları iştirak ediblər və sertifikatla təltif olunublar.

Проведен семинар на тему «Современное лабораторное оборудование»
24 октября 2023 года в отеле «EXCELSIOR» при организации компании ТОО «DistriTech» Республики Казахстан состоялся семинар на тему «Современное лабораторное оборудование».
Лабораторное оборудование считается весьма важным оборудованием для современных научных исследований. Эти устройства позволяют выполнять любые повседневные научные задачи. Сотрудники лаборатории «Анализ и физико-химические исследования органических соединений и композиций» Института  химии имени присадок им.академика Али Кулиева Министерства науки и образования Азербайджанской Республики приняли участие в семинаре о современном химическом лабораторном оборудовании и приборах и были награждены сертификатом.