24 oktyabr 2023-cü il tarixində “EXCELSİOR” otelində Qazaxısatan Respublikasının ТОО «DistriTech» kompanyasının təşkilatçılığı ilə “Müasir laboratoriya avadanlığı” mövzusunda seminar keçirilmişdir.
Laboratoriya avadanlıqları müasir elmi tədqiqatlar üçün kifayət qədər önəmli təchizat hesab olunur. Bu cihazlar istənilən gündəlik elmi işləri yerinə yetirməyə imkan verir.
Müasir kimya laboratoriya avadanlıqları, laboratoriya cihazları haqqında keçirilən bu seminarda Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik Əli Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunun  “Üzvi birləşmələrin və kompozisiyaların analizi və fiziki-kimyəvi tədqiqi” laboratoriyasının əməkdaşları iştirak ediblər və sertifikatla təltif olunublar.

A seminar on “Modern laboratory equipment” was held
On October 24, 2023, at the EXCELSIOR hotel  there was held a seminar on the topic “Modern laboratory equipment”, organized by DistriTech LLP of the Republic of Kazakhstan.
Laboratory equipment is considered to be a very important element for modern scientific research. These devices allow you to perform any everyday scientific task.
Employees of the laboratory “Analysis and physico-chemical studies of organic compounds and compositions” of Academician Ali Guliyev Institute of Chemistry of Additives of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan took part in a seminar on modern chemical laboratory equipment and instruments and were awarded certificates.