Nərimanov rayonunda Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş tədbir keçirilib
Tədbirdə Aşqarlar Kimyası İnstitutunun icraçı direktoru kimya elmləri doktoru Əfsun Sucayev iştirak edib
“Heydər Əliyev İli” ilə əlaqədar Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) Mərkəzi Aparatı tərəfindən hazırlanan və İdarə Heyətinin qərarı ilə təsdiq edilən Tədbirlər Planı çərçivəsində YAP Nərimanov rayon təşkilatı mayın 2-də “Heydər Əliyev – bir əsrə sığmayan ömür” mövzusunda tədbir keçirib. Tədbirdə YAP İdarə Heyətinin üzvü, Aşqarlar Kimyası İnstitutunun icraçı direktoru, kimya elmləri doktoru Əfsun Sucayev iştirak edib. O, “Azərbaycanı sevməyin Heydər Əliyev nümunəsi” mövzusunda etdiyi məruzədə keçmiş SSRİ və müstəqillik dönəmində  Ulu Öndərin rəhbərliyi ilə görülən işlər, onun xilaskarlıq missiyasından söz açmış, ümummilli liderin birinci hakimiyyəti dövründə bünövrəsini qoyduğu, müstəqillik illərində isə yeni mərhələdə təkmilləşdirdiyi hərtərəfli inkişaf strategiyasnın ölkəmizi tənəzzüldən tərəqqiyə, onun layiqli davamçısı cənab president İlham Əliyev tərəfindən isə tərəqqidən Böyük Zəfərə apardığını qeyd edib.
Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş “Heydər Əliyev – bir əsrə sığmayan ömür” mövzusunda keçirilən yazı müsabiqəsinin qalibləri və Heydər Əliyevin bir əsrə sığmayan ömrünü öz rəsm əsərində canlandıran gənc rəssam mükafatlandırılıb.
Tədbirin sonunda rayonun ictimai-siyasi həyatında fərqlənən bir qrup partiya fəalına fəxri fərmanlar, partiya sıralarına yeni qəbul olunmuş şəxslərə isə üzvlük vəsiqələri təqdim edilib.

An event dedicated to the 100th anniversary of Great Leader Heydar Aliyev was held in Narimanov District
271
The executive director of the Institute of  Chemistry of Additives, Dr. Afsun Sujayev, participated in the event
Within the framework of the Action Plan prepared by the Central Office of the New Azerbaijan Party (NAP) and approved by the Management Board regarding the “Year of Heydar Aliyev”, the NAP Narimanov District organization held an event on May 2 on the theme “Heydar Aliyev – life that does not fit into a century”.
Afsun Sujayev, member of the NAP Management Board, executive director of the Institute of  Chemistry of Additives, Doctor of Chemical Sciences, took part in the event. In his report on “The Heydar Aliyev example of loving Azerbaijan”, he talked about the work done under the leadership of the Great Leader during the former USSR and the period of independence, his rescue mission, and the comprehensive development strategy that the national leader laid the foundation during the first period of his rule, and improved in the new stage during the years of independence, took our country from recession to progress. , by his worthy successor Mr.President Ilham Aliyev.
The winners of the writing competition dedicated to the 100th anniversary of the Great Leader Heydar Aliyev on the theme “Heydar Aliyev – life that does not fit into a century” and a young artist who recreated Heydar Aliyev’s life that does not fit into a century in his painting were awarded.
At the end of the event, a group of party activists who distinguished themselves in the social and political life of the region were presented with honorary degrees, and membership cards were presented to those newly admitted to the party ranks.