2024-cü il üçün Azərbaycan Respublikasının texnika və mədəniyyət sahələrində Dövlət Mükafatlarının verilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
27 may 2024, 16:04
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq, Azərbaycan Respublikasının Elm, texnika, memarlıq, mədəniyyət və ədəbiyyat üzrə Dövlət Mükafatları Komissiyasının təklifinə əsasən qərara alıram:
2024-cü il üçün texnika və mədəniyyət sahələrində Azərbaycan Respublikasının Dövlət Mükafatları aşağıdakı şəxslərə verilsin:
Texnika sahəsi üzrə
– “Xüsusi təyinatlı sürtkü yağlarının yaradılması və istehsalının təşkili”  kompleks elmi-texniki işinə görə

Guided by Clause 32 of Article 109 of the Constitution of the Republic of Azerbaijan, I decide based on the proposal of the State Awards Commission for Science, Technology, Architecture, Culture and Literature of the Republic of Azerbaijan:
For 2024, the State Awards of the Republic of Azerbaijan in the fields of technology and culture should be awarded to the following persons:
In the field of technology
– for the complex scientific and technical work “Organization of the creation and production of special purpose lubricants”