“Web of Science” elmmetrik bazasından istifadənin daha səmərəli təşkili məqsədilə təlimlər keçiriləcək
330
Bakı, 6 noyabr, AZƏRTAC
Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin təşkilatçılığı və İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun ev sahibliyi ilə noyabrın 15-16-da ali təhsil müəssisələrinin və elmi-tədqiqat institutlarının nümayəndələri (analitiklər, kitabxanaçılar, elmmetriya üzrə əməkdaşlar və s.) üçün “Web of Science” elmmetrik bazasından istifadənin daha səmərəli təşkili məqsədilə təlimlər keçiriləcək.
Bu barədə AZƏRTAC-a Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyindən məlumat verilib. Bildirilib ki, “Clarivate Analytics” şirkətinin nümayəndələri tərəfindən “Effektiv məlumat axtarışı”, “Elmi jurnallarla iş”, “Web of Science bazasında müəllif və müəssisə profili” mövzularında 2 gün davam edəcək təlimlərdə məlumatlandırma sessiyaları təqdim olunacaq və iştirakçıların sualları cavablandırılacaq.
Xatırladaq ki, bu il iyulun 13-də ölkədə fəaliyyət göstərən bütün ali təhsil müəssisələri və elmi-tədqiqat institutları üçün “Web of Science” elmmetrik bazasına çıxış imkanının təmin edilməsi məqsədilə “Clarivate Analytics” şirkəti ilə müqavilə imzalanıb.

Будут проведены тренинги с целью более эффективной организации использования наукометрической базы данных «Web of Science»
215
15-16 ноября в Институте информационных технологий будут проводиться тренинги, организованные Государственным агентством по науке и высшему образованию,  для представителей высших учебных заведений и научно-исследовательских институтов (аналитиков, библиотекарей, работников сферы науки и т.д.) по более эффективному использованию научной базы данных Web of Science.
Об этом АЗЕРТАДЖ сообщили в Государственном агентстве по науке и высшему образованию. Сообщалось, что представители компании «Clarivate Analytics» проведут информативные сессии по темам «Эффективный поиск информации», «Работа с научными журналами», «Автор и профиль компании в базе данных Web of Science» и ответят на вопросы участников 2-дневного тренинга.
Напомним, что 13 июля текущего года было подписано соглашение с Clarivate Analytics о предоставлении доступа к наукометрической базе данных «Web of Science» для всех высших учебных заведений и научно-исследовательских институтов, действующих в стране.