“Web of Science” elmmetrik bazasından istifadənin daha səmərəli təşkili məqsədilə təlimlər keçiriləcək
330
Bakı, 6 noyabr, AZƏRTAC
Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin təşkilatçılığı və İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun ev sahibliyi ilə noyabrın 15-16-da ali təhsil müəssisələrinin və elmi-tədqiqat institutlarının nümayəndələri (analitiklər, kitabxanaçılar, elmmetriya üzrə əməkdaşlar və s.) üçün “Web of Science” elmmetrik bazasından istifadənin daha səmərəli təşkili məqsədilə təlimlər keçiriləcək.
Bu barədə AZƏRTAC-a Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyindən məlumat verilib. Bildirilib ki, “Clarivate Analytics” şirkətinin nümayəndələri tərəfindən “Effektiv məlumat axtarışı”, “Elmi jurnallarla iş”, “Web of Science bazasında müəllif və müəssisə profili” mövzularında 2 gün davam edəcək təlimlərdə məlumatlandırma sessiyaları təqdim olunacaq və iştirakçıların sualları cavablandırılacaq.
Xatırladaq ki, bu il iyulun 13-də ölkədə fəaliyyət göstərən bütün ali təhsil müəssisələri və elmi-tədqiqat institutları üçün “Web of Science” elmmetrik bazasına çıxış imkanının təmin edilməsi məqsədilə “Clarivate Analytics” şirkəti ilə müqavilə imzalanıb.

Trainings will be held in order to more effectively organize the use of the “Web of Science” scientometric database ​
293
On November 15-16, the Institute of Information Technologies will conduct trainings organized by the State Agency for Science and Higher Education for representatives of higher educational institutions and research institutes (analysts, librarians, scientific workers, etc.) on the more effective use of scientific Web of Science databases.
AZERTAJ was informed about this by the State Agency for Science and Higher Education. It was reported that representatives of the Clarivate Analytics company would conduct informative sessions on the topics “Effective information search”, “Working with scientific journals”, “Author and company profile in the Web of Science database” and answer questions from participants in the 2-day training.
It should be noted that on July 13 of this year there was signed an agreement  with Clarivate Analytics to provide access to the scientometric database “Web of Science” for all higher education institutions and research institutes operating in the country.