Yasamal rayonunda “Azərbaycan mənim ürəyimdir! Azərbaycan mənim nəfəsimdir! Azərbacan mənim həyatımdır!” adlı tədbir keçirilib
356
Yeni Azərbyacan Partiyası Yasamal rayon təşkilatı və Yasamal Rayon İcra Hakimiyyətinin birgə təşkilatçılığı ilə Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və “Heydər Əliyev İli” ilə əlaqədar olaraq “Azərbaycan mənim ürəyimdir! Azərbaycan mənim nəfəsimdir! Azərbacan mənim həyatımdır!” adlı yekun tədbir keçirilib.
Tədbirdə  Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və “Heydər Əliyev ili”, Partiyanın ictimai-siyasi həyatında səmərli fəaliyyətlə əlaqədar olaraq fəxri fərmanlar təqdim olunub.
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi akademik Əli Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunun baş direktoru, akademik Vaqif Fərzəliyev Yasamal rayonunun ictimai-siyasi həyatında səmərəli fəaliyyətinə və “Heydər Əliyev İli”nə həsr olunmuş tədbirlərdə fəal iştirak etdiyinə görə Yasamal Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının 2023-cü il 26 dekabr tarixli 583 nömrəli sərəncamı ilə “Fəxri fərmanla” təltif olunmuşdur.

В Ясамальском районе проведено мероприятие под названием «Азербайджан – мое сердце! Азербайджан — мое дыхание! Азербайджан – моя жизнь!»
340
В связи с Днем солидарности азербайджанцев мира и «Годом Гейдара Алиева» в рамках совместной организации Ясамальской районной организации партии «Ени Азербайджан» и Исполнительной власти Ясамальского района состоялось заключительное мероприятие под названием «Азербайджан – мое сердце! Азербайджан – мое дыхание! Азербайджан – моя жизнь!».
На мероприятии были вручены почетные грамоты в связи с Днем солидарности азербайджанцев мира и «Годом Гейдара Алиева»  за эффективную деятельность в общественно-политической жизни партии.
За активное участие в общественно-политической жизни Ясамальского района и мероприятиях, посвященных «Году Гейдара Алиева» академик Вагиф Фарзалиев, генеральный директор Института химии присадок имени академика Али Кулиева Министерства науки и образования Азербайджанской Республики награжден «Почетной грамотой» указом главы исполнительной власти Ясамальсконо района  №583 от 26 декабря 2023 г.