Yerli ali məktəblərin və elmi-tədqiqat institutlarının “Web of Science” bazasına çıxış imkanı yaradılacaq
393
Bakı, 14 iyul, AZƏRTAC
Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyi ilə nüfuzlu “Clarivate Analytics” şirkəti arasında əməkdaşlığa dair onlayn imzalanma mərasimi həyata keçirilib.
Agentlikdən AZƏRTAC-a bildirilib ki, “Web of Science” elmmetrik bazasına çıxışa dair müqavilənin imzalanma mərasimində elm və təhsil nazirinin müşaviri Nicat Məmmədli, Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin sədri Ülkər Səttarova, “Clarivate Analytics” şirkətinin vitse-prezidenti Stefan Hotorn iştirak ediblər.
Müqaviləyə əsasən, ilk dəfə olaraq Azərbaycanın yerli ali təhsil müəssisələri, eləcə də elmi-tədqiqat institutları üçün “Web of Science” elmmetrik bazasına çıxış imkanı yaradılacaq.
İmzalanma mərasimində çıxış edən agentliyin İdarə Heyətinin sədri Ülkər Səttarova əməkdaşlığın elm və təhsilə verəcəyi töhfəni xüsusi vurğulayaraq ölkəmizə aid elmi nəticələrin kəmiyyət və keyfiyyət göstəricilərinin yaxşılaşdırılmasına təkan verəcəyini qeyd edib.

Будет создан доступ к базе данных «Web of Science» для местных университетов и научно-исследовательских институтов
240
Баку, 14 июля, АЗЕРТАДЖ.
Состоялась онлайн-церемония подписания соглашения между Агентством по обеспечению качества в образовании и престижной компанией Clarivate Analytics.
Как сообщили АЗЕРТАДЖ в агентстве, в церемонии подписания соглашения о доступе к наукометрической базе данных «Web of Science» приняли участие советник министра науки и образования Ниджат Мамедли, председатель Агентства по обеспечению качества в образовании Улькар Саттарова, вице-президент Clarivate Analytics Стефан Хоторн.  Согласно соглашению, доступ к наукометрической базе данных «Web of Science» впервые будет создан для местных высших учебных заведений Азербайджана, а также научно-исследовательских институтов.
Выступая на церемонии подписания, председатель правления агентства Улькар Саттарова подчеркнула вклад сотрудничества в науке и образовании и отметила, что оно будет стимулировать улучшение количественных и качественных показателей научных результатов нашей страны.