Yerli ali məktəblərin və elmi-tədqiqat institutlarının “Web of Science” bazasına çıxış imkanı yaradılacaq
393
Bakı, 14 iyul, AZƏRTAC
Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyi ilə nüfuzlu “Clarivate Analytics” şirkəti arasında əməkdaşlığa dair onlayn imzalanma mərasimi həyata keçirilib.
Agentlikdən AZƏRTAC-a bildirilib ki, “Web of Science” elmmetrik bazasına çıxışa dair müqavilənin imzalanma mərasimində elm və təhsil nazirinin müşaviri Nicat Məmmədli, Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin sədri Ülkər Səttarova, “Clarivate Analytics” şirkətinin vitse-prezidenti Stefan Hotorn iştirak ediblər.
Müqaviləyə əsasən, ilk dəfə olaraq Azərbaycanın yerli ali təhsil müəssisələri, eləcə də elmi-tədqiqat institutları üçün “Web of Science” elmmetrik bazasına çıxış imkanı yaradılacaq.
İmzalanma mərasimində çıxış edən agentliyin İdarə Heyətinin sədri Ülkər Səttarova əməkdaşlığın elm və təhsilə verəcəyi töhfəni xüsusi vurğulayaraq ölkəmizə aid elmi nəticələrin kəmiyyət və keyfiyyət göstəricilərinin yaxşılaşdırılmasına təkan verəcəyini qeyd edib.

Access to the “Web of Science” database of local universities and research institutes will be created
Baku, July 14, AZERTADJ.
The online ceremony of the signing of the agreement between the Agency for Quality Assurance in Education and the prestigious company Clarivate Analytics took place.
As reported by AZERTADJ in the agency, the adviser to the Minister of Science and Education Nijat Mammadli, the chairman of the Agency for Quality Assurance in Education Ulkar Sattarova, and the vice president of Clarivate Analytics Stefan Hawthorn took part in the ceremony of signing the agreement on access to the scientific database “Web of Science”.
According to the agreement, access to the scientific data base “Web of Science” will be created for the first time for local higher educational institutions of Azerbaijan, as well as scientific research institutes. Speaking at the signing ceremony, the chairman of the board of the agency, Ulkar Sattarova, emphasized the contribution of cooperation in science and education and noted that it will stimulate the improvement of quantitative and qualitative indicators of scientific results in our country.